40 HOOFDSTUK V. Gemeente-eigendommen, Werken en Inrichtingen. A. Gebouwen, eigendommen en inrichtingen, niet bestemd voor den publieken dienst. Deze zijn de navolgende: 1. de kelder onder het Wijnhuis, verhuurd voor 85,'s jaars. 2. de woning aan het Oudewand. 3. het gebouw voor woning en koffiehuis en de beide stallen bij de Veemarkt, verhuurd voor 1100,'s jaars. 4. de woning, stallen en schuur op het erve „den Brink," verpacht voor 255,'s jaars. 5. de voormalige „Latijnsche School," bestaande uit: a. de kelder, verhuurd voor 84,'s jaars; b. de landbouwwinterschool, kosteloos aan het Rijk afgestaan; c. het bureau en laboratorium van den Provin cialen Zulvelconsulent, verhuurd aan de Provin cie voor 200,'s jaars; d. de openbare leeszaal en bibliotheek, kosteloos in gebruik afgestaan aan de Commissie voor de openbare leeszaal e. het hulplokaal voor het kadaster, tijdelijk ver huurd aan het Rijk voor f 15,— per maand. 6. het Rijkskantorengebouw met Conciërgewoning, heek Kuiper- en Waterstraat, verhuurd aan het Rijk voor 2250,— 's jaars. 41 7. de voormalige werkschoot in den Oeweldigers- hoek, 's winters kosteloos in gebruik bij de Com missie voor de kindervoeding. 8. het gebouw aan het Kerkhof, verhuurd aan het Rijk ten behoeve van den „Raad van Beroep" voor de Ongevallenwet, voor 400,'s jaars. 9. de kazerne „Burger Weeshuis," verhuurd aan het Rijk, ten behoeve der Kol. Reserve, voor 2000,— 's jaars. 10. de bad- en zweminrichting bovenstrooms in de rivier den IJssel. 11. de badinrichting bovenstrooms (vroeger beneden strooms.) 12. de bad- en zweminrichting in de gracht langs den Graaf Otto Singel. De verschillende gebouwen werden naar behooren onderhouden en verkeeren in goeden toestand. De zwem- en badinrichtingen aan den Graaf Otto- singel vorderden eene vrij belangrijke herstelling; de drijvende badkamers werden gedeeltelijk vernieuwd; evenzoo de afscheiding tusschen het gedeelte voor de betalenden en dat voor de niet betalenden; het bui tenwerk werd opnieuw geverfd endeafvoerduikernaarde beek werd door kribwerk tegen ontgronding voorzien. Ook van de bad- en zweminrichting in den IJssel vorderden de badhuizen en vlotten vrij belangrijke herstellingen. Ten einde meerdere vrijheid te bekomen in de plaatsing, zoonoodig vergrooting en verdieping, der rivierbaden en bassins werd van het Rijk verkregen het gebruik van de watervlakte binnen de normaallijn

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 22