Bijlage O. 2 28 September 1909. Daaraan namen 26 candidaten voor de 1ste klasse deel. Hiervan slaagden 20, terwijl één als toehoorder werd toegelaten. De eerste klasse begon alzoo met 23 leerlingen en 1 toehoorder en eindigde met hetzelfde aantal. De tweede klasse telde bij den aanvang 14 leerlin gen en 1 toehoorder. Door vertrek van een van de leerlingen naar Suriname, waar hij op een plantage geplaatst werd, eindigde deze klasse met 13 leerlingen en 1 toehoorder. Ziekte kwam weinig voor. De lessen werden trouw gevolgd en het gedrag der leerlingen was goed. Van genoemd aantal leerlingen en toehoorders waren 4 woonachtig in de Gemeente Zutphen. Van de an deren reizen dagelijks 20 heen en weer, terwijl 15 in Zutphen gehuisvest waren. Beurzen werden niet toegekend, evenmin werden leerlingen kosteloos toegelaten. Het Onderwijs. De lessen begonnen 10 October en eindigden voor de le klasse op 23 Maart en voor de 2c kl. op 7 April. Gedurende den cursus werden verschillende excursie's gemaakt o.a. naar de vischvijver van de Nederlandsche Heidemaatschappij te Vaassen; naar „het Huis ter Aa" te Doornwerth naar „de Johannahoeve" te Oosterbeek; naar „het Remonte depot" te Millingen; naar „de Zuivelfabrieken" te Eefde, Lochem en Steen deren Bijlage O. 3 naar de omgeving van Eibergen en Winterswijk; naar de ontginningen te Klarenbeek naar eenige kweekerijen en tuinderijen van Zutphen. Het overgangs-examen had plaats op 23 Maart, alle leerlingen werden bevorderd tot de 2e klasse (één voorwaardelijk). Het eindexamen had plaats op 7 April en vooraf gaande dagen. Aan 12 leerlingen werd een diploma uitgereikt, terwijl één werd afgewezen. Voor den Directeur, De Leeraar aan de Rijkslandbouw- winterschool H. D. ZELDERS.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 197