Bijlage N. 10 pleinen; ook de ingezetenen maken meer en meer gebruik van de gelegenheid om door den reinigings dienst het gras uit hun voetstraten te laten verwijderen, wat voor hen meer afdoende en zelfs goedkooper is. Sneeuwruimen. Behalve de kleine hoeveelheden sneeuw, die geen extra uitgaven vorderden, bracht de sneeuwbui van 1 Maart heel wat werk. Door het tevoren ingestelde sneeuwpiket konden reeds gedurende een groot deel van den nacht, vele straten met den sneeuwploeg be werkt, en door de arbeiders door- en overgangen ge maakt worden. Door bijzondere maatregelen en toe passing van een kaartstelsel, werden dien dag niet minder dan 963 karvrachten sneeuw door particuliere voerlieden, weggevoerd. De uitgaven voor het sneeuw ruimen beliepen dit jaar 390,67. Putscheppen. Voor het putscheppen zijn thans twee modderwagens aanwezig; om echter het putscheppen zooals dit jaar zonder klachten te doen plaats hebben, moest nog steeds van de oude tweewielige modderkar gebruik gemaakt worden, niettegenstaande hij daartoe eigelijk te slecht is. Het zal dan ook noodig zijn nog een derden modderwagen aan te schaffen, ten einde het putscheppen met hetzelfde goede resultaat te kunnen blijven verrichten. Ophalen van slachtafval. Zooals in het vorig jaarverslag vermeld werd, ge schiedt het ophalen van het slachtafval zeer onhygiënisch. Bijlage N. 11 Door den Directeur wordt onderzocht welke verande ring noodig zal zijn, om dit werk op betere wijze te doen plaats hebben. Openbare urinoirs en privaten. Aan het schoonhouden wordt voortdurend goede zorg besteedzij worden steeds met creoline-oplossing uitgeschrobt en schoongespoeld. De ijzeren urinoirs worden telkens goed schoongekrabd en opnieuw met Black-Varnisch gelakt. Dienst op de mestbergplaats. Omtrent de bereiding van de compost kan verwezen worden naar hetgeen daaromtrent gezegd is in het verslag van 1908. In verband met het adres van de Tuinlieden-Ver- eeniging en den Boerenbond hier ter stede, is be gonnen in het najaar de asch niet meer in de compost te verwerken, maar in de gracht te storten, zoodat de betere vuilnisstoffen overbleven voor de compostbe- reiding. Daardoor kwam meer beer in voorraad, wat ten gevolge had, dat deze door gebrek aan bergruimte tegen veel lageren prijs van de hand gedaan moest worden. Aangezien in het voorjaar nimmer ten volle aan de vraag naar beer kan worden voldaan zal het gewenscht zijn een tweede beerput te maken, waardoor de ontvangsten hoogstwaarschijnlijk belangrijk kunnen stijgen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 191