Bijlage N. 2 Er werd uitgekeerd. Voor verlofdagen 188,54 vrij (familieomstandigheden) 15,48 ziekte en ongevallen 396,53 Totaal 600,55 Inrichtingen. De gebouwen op de mestbergplaats werden op de gewone wijze onderhouden. De groote loods werd met puimsteencementplaten dichtgemaakt, waardoor het personeel dezen winter behoorlijk de werkzaamheden kon blijven verrichten. Ook aan de waschbakken werd een wijziging aangebracht; in den grootsten der twee bakken werd een muurtje geplaatst, zoodat er nu drie waschbakken zijn en het wasschen der privaat- tonnen nu als volgt geschiedt: in den eersten bak worden de tonnen gespoeld, in den tweeden gewas- schen en geboend en in den derden bak in een creoline oplossing gedesinfecteerd. Het reinigen der tonnen kan nu uitstekend geschieden en is hiermede tevens aan een wensch van de Gezondheids-commissie tege moetgekomen. Eén compostloods vertoond ernstige sporen van hoogen ouderdom; vele der staande binten zijn bij de neuten, waarop zij staan, verrot. Het zal de vraag zijn of hieraan veel geld voor reparecren besteed zal mogen worden, daar deze loods reeds bijna dertig jaar oud is en door de bereiding van compost natuurlijk zeer veel te lijden heeft gehad. De groote beerbak blijft in goeden staat; deze biedt echter geen voldoende bergruimte in het najaar. Met Bijlage N. 3 het oog op de groote naag naar beer in het voorjaar zou meer bergruimte zeker wel gewenscht zijn, daar thans nog veel beer in het najaar tegen verminderden prijs wordt opgeruimd of ten overvloede op de mest wordt gebracht. Materiaal. Het materiaal wordt voortdurend goed onderhouden, nagezien en geverfd. Aan het eind van het jaar be stond het rollend materiaal uit: 4 vierwielige vuilniswagens met zelfsluitende kleppen. 5 ijzeren tonnenwagens. 1 veegmachine. 2 vierwielige modderwagens. 1 modderkar (oud). 1 sproeiwagen (inhoud 1500 Liter). 1 stortkar. 1 lage kar voor het vervoer van rommel (oud). 6 vierwielige beertenders voor den verkoop van beer. 1 motor-luchtpomp. 2 pneumatische beertenders. 1 slangenwagen. 3 ijzeren handveegkarretjes. 1 houten handveegkar (oud). 3 groote kruiwagens. 3 kleine Bespanningen. De gezondheidstoestand van de paarden was over het afgeloopen jaar goed te noemen. Het paard „Manus" blijkt, wat de achterbeenen betreft, minder geschikt om

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 187