Bijlage M. 40 maaiveld, en wordt het water aan den bodem onttrok ken op een diepte van 16 tot 22 M. benedei 't maai veld. De putten leveren ruim voldoende water, zoodat zooals boven reeds is meegedeeld, zelfs bij het pompen met beide centrifugaalpompen er nog 1.10 M. water in den hevelput blijft. Terrein. Het terrein werd in goeden staat gehouden. Het gedeelte waarop de nieuwe putten zijn aangelegd moet om rasterd worden. Drogenapstoren en Reservoir. Deze verkeeren in goeden staat. Aan de looden bekleeding van een der hoektorens geschiedde eenig herstel. De waterstandsaanwijzer werkte tamelijk goed, doch bleef voortdurend toezicht noodig. Buizennet, brandkranen en afsluiters. Het buizennet verkeerde in goeden staat. Een buis breuk kwam voor in de leiding over den Berkel aan de ljsselkade, die in den nacht van 15 op 16 Fe bruari plaats vond. Door het niet werken van de alarmbellen op het pompstation liep het reservoir leeg, zoodat, 's morgens om zes uur klachten kwamen over watergebrek. De machine werd onmiddellijk in wer king gezet en de plaats van het lek vrij spoedig ge vonden. Vermoedelijk is verzakking van den grond Bijlage M. 41 hiervan de oorzaak. Verdere lekkages van eenige be- teekenis kwamen niet voor. In den Zaagmolenweg werd gelegd 180 Ai. 3"; op het Hoornwerk voor de waschinrichting van ten Hoo- pen 92 M. 3." Bijgeplaatst werden 3 brandkranen en wel: 1 op het Hoornwerk, 1 in de Kattenhavenstraat, 1 in den Zaagmolenweg, Waar zulks noodig was werd geregeld gespuid. De standpijpen blijven veel toezicht en reparatie vereischen. In de Laarstraat werden 2 nieuw model standpijpen geplaatst, en was een van deze door bal dadige hand den volgende dag reeds de kop beschadigd. Aan de Turfhaven werd de bestaande standpijp met drukknop vervangen door een nieuw model standpijp. Op verzoek van den eigenaar van het perceel in de Barlheze, waartegen de standpijp met drukknop was aangebracht, werd deze verwijderd. De brand kranen en afsluiters werden alle goed nagezien en in orde gehouden. Bedrijf der Inrichting. Aansluitingen. Het aantal aansluitingen vermeerderde met 105 stuks. Het aantal overeenkomsten voor waterverbruik be droeg op 1 Januari 1909: Voor abonnement 1338 stuks, voor over een meter 212 st. in 1909 bij: 125 alzoo op 31 Dec. voor abonnement 1287 337 af id. 51

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 180