Bijlage M. 38 arbeiders in dienst genomen, even zoo tot hulp en aflossing van het machinepersoneel bij het pompen gedurende den nacht. Toestand der inrichting. Gebouwen aan het pompstation. Deze verkeeren in goeden staat, en had daaraan alleen het gewone onderhoud plaats. Stoomwerktuigen en ketels. Aan de stoomwerktuigen had het gewone onderhoud plaats. Waar bij den ouden toestand één centrifugaal- pomp de hevelput bij normalen gang van de machine reeds afpompte, werd dit toegeschreven aan den slechten toevoer van de draineerleiding, die niet voldoende water kon aanvoeren. Na het in gebruik nemen der nieuwe putten op 1 September bleekdat zelfs twee centrifugaalpompen deze niet konden lens pompen, en dat extra filterpompen nog noodig was, al was dit niet gedurende zulk een langen tijd als vroeger. Een onderzoek ingesteld naar den inwendigen toestand der centrifugaalpompen, bracht aan het licht dat deze zeer versleten waren, zoodat de capaciteit sterk was ver minderd. Maatregelen om dit euvel afdoende te ver beteren worden overwogen. Ketel No. 1 werd van zijn metselwerk ontdaan om gekeurd te worden. Bij de beproeving door het Stoomwezen werden, behalve eenige kleinigheden geen bemerkingen gemaakt, en werd de ketel na tweemaal Bijlage M. 39 gemenied te zijn weder ingemetseld, na zooveel ver plaatst te zijn, c'at het volgend jaar tusschen beide be- metselingen een gang kan komen. In 1910 moet ketel No. 2 ontmanteld worden, en wordt deze dan ook een weinig verplaatst. Van de Steenkolen-Handelsvereeniging te Utrecht werden 97500 K.G. kolen betrokken, van de Gasfabriek 88951 K.G. terwijl 203576 K.G. Engelschc kolen van de Firma P. H. Hoos Zn. te Rotterdam, verwerkt die veel lager in prijs zijn, en goed voldeden. Filters en Bronnen. De filters werden goed in orde gehouden, op tijd schoongemaakt en van nieuw filtermateriaal voorzien. Hoewel extra filter pompen noodzakelijk bleef, is hierin na het in gebruik nemen der nieuwe putten een groote verbetering gekomen. Tegen 1259 uur in de eerste acht maanden, werd de Worthingtonpomp in de laatste vier maanden slechts 63 uur gebruikt; van de centrifugaalpompen was dit 1558 en 195 uur. Na het in gebruik nemen der nieuwe putten was de laagste stand van de hevelput 2.90 -j- A.P., terwijl dit voor dien tijd gewoonlijk 1.80 M. A. P. was, op welk peil de centrifugaalpompen afsloegen. Nadat een proefboring was gedaan en daarbij was gebleken, dat de grond goed waterhoudend was, en het opgepompte water na onderzoek voor het gebruik was goedgekeurd, werd het maken van 3 putten met bijbehoorende hevelleiding opgedragen aan den heer N. Hoogendoorn, Civ. Ing. te Giessendam. De putten zijn gemaakt tot een diepte van 22lj.2 M. onder het

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 179