ll~h Bijlage M. 10 VII. Stoomketels. Evenals vorige jaren werden de stoomketels gestookt met cokes en bries, hetgeen goed blijft bevallen. De ketels met toebehooren verkeeren in goeden staat. Ter besparing van arbeidsloon werd een proef ge nomen met het laten, schoonmaken der ketels door een ploeg werklieden uit Amsterdam, die zich daar speciaal op toeleggen. De kosten van schoonmaken worden zoodoende veel verminderd, en wordt het daar voor uitgegeven bedrag thans geboekt op „Onderhoud Stoomketels", terwijl het vroeger werd verantwoord op „Week- en Dagloonen". Bovendien werd een nieuw stel roosters aangekocht, en is hierdoor de post voor onderhoud hooger dan vorige jaar. VIII. Electrisclie inrichting. Ook dit jaar werden de stoomwerktuigen bij afwis- seling gebruikt. Deze en de dynamo's en de accu mulatorenbatterij blijven goed voldoen. Hoewel door te zorgen, dat de temperatuur in de schuifkast beneden 200' C. blijft, de slijtage van de schuif niet meer zoo erg is als vroeger, moet deze toch nog abnormaal genoemd worden. Hef aantal motoren bleef als vorige jaar 9 met 67.3 P.K. en werkten deze zonder stoornis. Met het toezicht op de electrische inrichting werd belast het „Bureau voor Electrotechnische Adviezen van A. ten Bosch N.Jz." te 's Oravenhage. De lei- Bijlage M. 11 dingen werden gelegd overeenkomstig de laatste voor schriften van het Kon. Instituut van Ingenieurs, terwijl op het schakelbord 3 Kilo-Watt uur meters en eenige Ampère- en Voltmeters en een Volt-Ohmmeter werden geplaatst. Een en ander vorderde een uitgaaf van 1400,-. IX. Sulfaatfabriek. Tiet in voorraad zijnde gaswater werd geregeld ver werkt. In het geheel werd verkregen 71150 K.O. ge centrifugeerde zwavelzure ammoniak. De centrifuge blijft uitstekend voldoen. De klok van den saturator werd in den loop van dit jaar van onder vernieuwd, terwijl enkele slechte plaatsen in de looden bekleeding van den bak her steld werden. Verwerkt werden 75271 K.O. zwavelzuur van 60' Bé. X. Waterleiding. Het opgepompte rivierwater blijft uitstekend voldoen. XI. Buizenleiding. Ten behoeve van een tweeden motor voorde Firma Thieme en Co. werd in het Heukestraatje 46"., M. 2" vervangen door 4". Voor eenige woningen ten Zuiden van den weg naar Laren werd gelegd 64 M. 3". In den Zaagmolenweg werd gelegd 177 M. 3".

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 165