Bijlage M. 8 65 baden waarvan nog 19 genomen zijn door vreemde werklieden, die aan de ovens of de stoomketels werkten. II. Gashouders. Deze werkten alle drie zonder eenige storing. Gashouder No. 2 werd geheel afgekrabd en afgebor steld, daarna gestreken met vuurlak verdund met xylol, tweemaal gemenied en daarna geverfd. Een groot gedeelte werd voor de tweede maal zoo behandeld, omdat de verf overal blauwe plekken vertoonde en niet meer dekte. Zoodoende kon No. 1 niet meer ge reed komen. Deze en de gashouder voor het cokesgas zullen in 1910 geverfd worden. Naphtaline-verstoppingen kwamen niet voor. III. Ovens met toebehooren. In het aantal ovens kwam geen verandering; er waren er zes met 54 retorten. In Januari werd gedurende 14 dagen met 5 ovens gewerkt; in December kon met 4 ovens worden vol staan op een tiental dagen na, gedurende welke de retorten uitgebrand moesten worden. In Juni waren slechts 2 ovens met 18 retorten in gebruik. De zomermaanden werden benut om het gewone onderhoud uittevoeren, terwijl van de ovens I en IV de retorten vernieuwd werden. Deze ovens hadden resp. 797 en 952 vuurdagen. Op 31 Dec. van dit jaar had Oven II 1186 vuurdagen. Bijlage M. 9 Oven lil 1301 vuurdagen. V 885 VI 590 Van de ovens II en III moeten in 1910 de retorten vernieuwd worden. IV. Cokesgasinriciiting. Deze inrichting is het geheele jaar geregeld in wer king gebleven. Het toestel en de blowers, die afwis selend gebruikt worden, werkten uitstekend. De roos ters zijn in dit jaar vernieuwd. V. Condensatie en zuivering. De condensatie- en zuivertoestellen, die dubbel zijn, werden afwisselend gebruikt en verkeeren in goeden staat. Het gas kon steeds voldoende afgekoeld worden. De temperatuur wordt in de Pelouze zooveel mogelijk op 20° en in den Kirchamwasher op 15° C. gehouden. VI. Kolenlosinrichting. De kabel en de kettingen blijven steeds veel toe zicht eischen doch werkte alles zonder stoornis. De in het vorige jaar aangeschafte weeginrichting blijft goed voldoen, en worden alle kolen, welke uit de loods gaan, daar gewogen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 164