Bijlage L. 6 April. Ten geschenke van de Rembrandt Commissie: Rembrandt bijbel, deel II afl. 10—12. Juli. In bruikleen van den Heer J. Arende te Varsseveld Een duimstok. Augustus. In bruikleen van den Heer C. H. Wilbrenninck, Notaris te Voorst: IJzeren haardijzer Anno 1740. October. Ten geschenke van de Rembrandt Commissie: Rembrandt bijbel deel II afl. 1315. November. In bruikleen van den Heer Evert Jan van Beek, te Voorst: In lijst en achter glas het wapen der familie van Heec- keren en dat der familie Westerholt. N.B. Het wapen is in de foelie van het spiegelglas uitgevoerd. Ten geschenke van de Schutterij kaderbond te Zutphen: Acht en twintig medailles, door den bond in de jaren 1886 tot en met 1905 bij verschillende schietwedstrijden behaald. N.B. Onder deze medailles bevindt zich een gouden van de Gemeente Nijmegen van het jaar 1890. Zeven verguld zilveren, zeven zilveren, benevens dertien bronzen medailles. Deze medailles liggen in eene expresselijk vervaardigde vitrine. Aangekocht van Jan van Essen te Gortel Geslepen granieten wigvormige hamer met ronden kop. N.B. De hamer is voor het bevestigen eener steel doorboord. Deze hamer uit de laatste periode van het steenen tijdperk werd gevonden bij het omploegen van bouwland te Gortel op 6 October 1909. De ploeg sneed den hamer midden door. Bijlage L. 7 December. In bruikleen van den Heer H. Revelman te Zutphen IJzeren haardplaat met de voorstellingen van de Maria boodschap. De hoogte dezer plaat is 44 c. M., breedte 33 c. M. Geschenk van de Rembrandt Commissie: Rembrandt bijbel deel II afl. 1618. Aangekocht. Schilderij in olieverf, voorstellende het aanbieden van geschenken aan het kind Jezus in den stal te Bethlehem.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 158