Bijlage L. 4 over 1908). Er bestaat nu gelegenheid tentoonstellingen te laten komen in combinatie met andere kunstgenoot schappen; het is dus mogelijk met betrekkelijk weinig kosten goede tentoonstellingen te organiseeren. Bij het Centraal Comité kan men informeeren, wie gene gen is een verzameling, hetzij schilderijen of voor werpen van kunstnijverheid ten toon te stellenen welke kunstgenootschappen dezelfde expositie hebben aangevraagd. In December stelde de Secretaresse eenige platen uit den Rembrandt-Bijbel ten toon, die betrekking hebben op het Kerstfeest. Zij denkt voortaan de pla ten telkens door nieuwe te vervangen, meenend op deze wijze het beste gebruik te maken van het ge schenk der Rembrandt-Commissie. De Concierge gaf in het afgeloopen jaar alle reden tot tevredenheid; vooral tijdens de tentoonstelling van sieraden en snuisterijen kweet hij zich met bijzonderen ijver van zijn taak en bood vrijwillig aan, langer op het Museum te blijven, of vroeger te komen, al naar mate dat noodig bleek. De Commissie van Beheer, BUIJSING, Voorzitter. C. ENGELEN, Secretaresse. Bijlage L. 5 Lijst van aanwinsten over het Jaar 1909. Januari. In bruikleen van den Heer Jhr. H. A. Coenen te Zutplien le. Album met stadsgezichten (photo's) aangeboden door de ambtenaren der Gemeente Zutplien aan den Heer Jhr. H. A. D. Coenen, bij diens aftreding als Burgemeester op 1 October 1894. 2e. Zilveren beker door den Raad en den Secretaris der Gemeente bij diezelfde gelegenheid, aan den Heer Jhr. H. A. D. Coenen aangeboden. 3e. Photo (in lijst en achter glas) van het Atlas-beeld op het Stationsplein. 4e. Glas op zilveren voet, aangeboden bij de opening der Waterleiding te Zutplien den 27 April 18S9, aan Burgemeester Coenen door de Waterleiding-Exploitatie Maatschappij te Rotterdam. Ten geschenke van de erven J. A. Vrugtman Het diploma, waarbij aan den Heer J. A. Vrugtman op diens 80sten verjaardag het eerelidmaatschap werd aangeboden van het Dept. Zutplien der Maatschappij tot Nut van het Algemeen. N.B. In lijst en achter glas. Het diploma is gecalli- grapheerd door den Heer W. C. Staring. Februari. Ten geschenke van mej. E. A. Tierlam te Zutplien: le. Koperen vijzel met stamper. N.B. Het omschrift luidt Amor-Vincit-Omnia. 16S8. 2e. Donkerbruin geglazuurde steeneu groentepan. N.B. De knop van het deksel stelt voor een licht groene vrucht, bevestigd aan een tweebladig groen takje. De pan is aan den rand en het deksel geschonden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 157