Bijlage L. 2 de tentoonstellingen en verscheidene groepen school kinderen uit Zutphen en van buiten af bezagen onder leiding van hun onderwijzer de oudheden der Graaf schap. De Bestuursleden zijn de zelfde gebleven als ver leden jaar, herbenoemd werden door de Vereeniging „Zutphen Vooruit" de Heer D. J. BOSMAN, en door den Gemeenteraad, de Heer K. O. ME1NSMA. In December vergaderde de Commissie om de voor dracht voor een Conservator op te maken. Deze be trekking was vacant geworden, door het aftreden van den Heer J. GlMBERO, wiens plaats echter moeilijk te vervullen is. 28 December werd c!e Secretaresse door Burgemeester en Wethouders benoemd tot Conserva trice van het Museum. De oudheidkundige verzameling werd dit jaar ver meerderd met eenige voorwerpen, nader omschreven in de hierbijgevoegde lijst van aanwinsten. De vele geschonken en in bruikleen gegeven voorwerpen be wijzen, dat het Museum en niet vergeten wordt. Aange kocht werden slechts een prae-historische hamer, een schilderij, voorstellende de aanbidding der Herders, (vroeger in bruikleen gegeven aan het Museum), en enkele briefkaarten, met gezichten van Zutphen. Deze briefkaarten werden gekocht op voorstel van den Heer J. BARON, die de Commissie mededeelde, dat ook andere musea briefkaartenverzamelingen aanleggen van stadsgezichten, waardoor veel interessante en oude hoekjes voor vergetelheid bewaard blijven. Mocht het dit jaar niet gelukken bijzondere aankoopen te doen de tentoonstellingen slaagden zeer naar wensch. Bijlage L. 3 Aangenaam was het de Museum-Commissie, dat twee collecties platen door inwoners van Zutphen voor ten toonstelling werden aangeboden: photographiën van Indië, (26 Jan.—9 Febr.) en oud-hollandsche prenten, (13 Mei—3 Juni). Van 7 Juni—20 Juni ontving het Museum door middel van het Centraal Comité voor tentoonstellingen, toen echter nog niet als zoodanig geheel vastgesteld, een collectie italiaansche schilde rijen uit de school van Segantini. De tentoonstelling trok veel bezoekers, maar de groote onkosten konden toch niet geheel gedekt worden. Van 11 Juli25 Juli was er een tentoonstelling van oude sieraden en snuiste rijen, ingezonden door bewoners van Zutphen en omstreken. Ofschoon het er in het begin naar uitzag, of de tentoonstelling niet zou slagen, was er op het laatst veel medewerking; maar waren er niet twee groote collecties te hulp gekomen, de tentoonstelling had nooit zoo volledig en zoo mooi kunnen worden. Dank zij dus dengenen gebracht, die zonder beden ken de vele kleine en kostbare voorwerpen aan de handen der Secretaresse toevertrouwden. Vooral aan hen is het te danken dat de tentoonstelling in den smaak viel. Een woord van dank ook aan den Heer S. NlJBURG, die de Secretaresse van groote hulp is geweest en verscheidene dagen allen vrijen tijddien hij beschikbaar had, belangeloos voor het Museum offerde. Door toedoen van den Heer J. GlMBERG ontving de Secretaresse verschillende voorwerpen uit de omstreken van Zutphen. Sedert November is het Centraal Comité voor ten toonstellingen in werking (zie verslag van het Museum

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 156