Bijlage Yb. 4 instituut te Zutphen is werkzaam geweest, zijn zooals uit dit verslag blijkt, nog slechts weinig resultaten te vermelden. Ik twijfel echter niet of deze resultaten zullen in de toekomst gunstig wordente meer daar over het geheel de ouders der leerlingen, de instelling met gunstige oogen beschouwen. Slechts 26 gaven tot nu toe als hun wensch te ken nen, dat hunne kinderen van een onderzoek door den schoolarts verschoond zouden blijven. Daar bij het onderzoek ook in het vervolg ontklee ding dikwijls noodig zal blijven en somtijds de ouders zelve onmogelijk bij dit onderzoek kunnen tegenwoor dig zijn, doet zich dikwijls het gemis aan goede hulp bij het uit- en aankleeden gevoelen. Nu toch, was in vele gevallen onderzoek niet wel doenlijk, ook waar dit mij niet ongewenscht voorkwam. Op school E waren gelukkig een paar der onderwij zeressen zoo vriendelijk mij bij het ontkleeden van eenige leerlingen de behulpzame hand te biedenmij dunkt echter, dat van zulk een groote vriendelijkheid slechts bij uitzondering gebruik gemaakt mag worden. Ik geloof, dat wij in het vervolg veel gemak zouden kunnen hebben van een vrouw, die, daartoe aange wezen, bij dit ontkleeden behulpzaam zou kunnen zijn. Ik eindig dit verslag met den wensch, dat het schoolartsen-instituut te Zutphen bestendigd moge worden, en twijfel niet, dat het alsdan zal bijdragen tot de verbetering der volksgezondheid in onze Gemeente. De Schoolarts, E. TIELEN1US KRUIJTHOFF. Bijlage G. VERSLAG omtrent den toestand der gesubsidieerde BEWAARSCHOLEN in de Gemeente Zutphen, over het jaar 1909, opgemaakt ingevolge art. 26 der voorwaarden, waaronder het subsidie wordt verleend. In het personeel, werkzaam aan de bewaarscholen, kwamen in den loop van het jaar de volgende veran deringen Op 1 Januari nam de helpster J. A. SURINK, werk zaam aan de school aan den Paardenwal, haar ontslag en eveneens op 1 April de helpster P. MOUWEN, werk zaam aan de school in de Bornhovestraat. Van de school aan den Paardenwal werd met ingang van 1 April overgeplaatst naar de school in de Bornhovestraat de helpster J. KELHOLT. Het hulppersoneel, aan de drie scholen werkzaam, was aldus verdeeld: aan de school aan den Paardenwal vier onderwij zeressen in het bezit van Akte A als bewaarschool- houderes, en zes helpsters, aan de school in de Hoven ééne onderwijzeres, in het bezit van Akte A, en drie helpsters, aan de school in de Bornhovestraat ééne onder wijzeres, in het bezit van Akte A, en ééne helpster. Over den ijver en de geschiktheid van het personeel Aan den Raad der Gemeente Zutphen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 142