Bijlage Fa. 6 Onder oogheelk. beh. stelden zich. 2 leerlingen. Uitslag behaarde hoofd 2 Onder geneesk. beh. stelden zich 0 Toevallen1 leerling. Staat onder geneesk. controle. De leerlingen der 6e en 7e klasse moeten nog on derzocht worden. De ventilatie der 4 eerste klassen laat nog al te wenschen over. Herhaalde malen viel het mij op dat de lucht in die localen niet frisch was. Een voldoende groote opening in 't plafond voor af voer der bedorven lucht heeft geen enkele dier localen. Bovendien hebben ze een steenen vloer, inplaats van een planken, wat 's winters te veel koude doet op trekken, hetgeen niet in 't belang van de gezondheid der kinderen is. School I. KLASSE I. Aangetroffen werden 8 leerlingen met een afwijking: Hartziekte 2 leerlingen. Onder geneesk. beh. stelden zich 2 Bronchites1 leerling. Onder geneesk. beh. stelde zich 1 Liesbreuk1 Geopereerd1 Ruggenwervel-verkromming in lichten graad 1 Onder geneesk. beh. stelden zich 0 leerlingen. Bloedarmoede, vergroote amandels en bronchitis 1 leerling. Onder geneesk. beh. stelden zich 0 leerlingen. Bijlage Fa. Hardhoorigheid Behandeld Chronische buikziekte Behandeld KLASSE II. Verdenking tuberculose Behandeld Scrofulose Behandeld Uitslag hoofd Behandeld Vergroote amandelen en lichte wervelkolomverkromming Behandeld Loopend oor Tijdelijk behandeld 1 leerling. 0 leerlingen. 1 leerling. 1 leerling. 1 leerling. 1 1 1 2 1 leerlingen, leerling. graad Verminderd gezichtsvermogen in belang rijken graad 1 Behandeld0 leerlingen. KLASSE III. Aangetroffen werden 10 leerlingen met afwijkingen: Adenoiden gepaard met hardhoorigheid 3 leerlingen. Behandeld2 Vergroote amandelen 1 leerling. Behandeld0 leerlingen. Gespleten verhemelte (behandeld) 1 leerling. Belangrijke verminderd gezichtsvermo gen (niet behandeld) 1 Liesbreuk, waarvan 1 reeds een breuk band had2 leerlingen. I

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 138