Bijlage F«. 4 plaatst zijn. Het ware dus te wenschen, dat de ge meente-reinigingsdienst daaraan eens de aandacht schonk. School F. Onder de 45 leerlingen der le kl. werden aan getroffen met: Vermoedelijk adenoiden, gepaard met of zonder vergroote amandels 7 leerlingen. Onder geneesk. beh. stelden zich 0 KLASSE II. Onder de 45 onderzochte leerlingen werden 17 met afwijking aangetroffen. Vermoedelijk adenoiden, gepaard met of zonder vergroote amandels en methardhoorigheid 16 leerlingen. Onder geneesk. behandel, stelden zich 2 Verlamming der beide beenen 1 leerling. Onder geneesk. beh. stond1 KLASSE III. Onder de 45 onderzochte leerlingen werden 10 met afwijkingen aangetroffen Hardhoorigheid 1 leerling. Onder geneesk. beh. stelden zich 0 leerlingen. Vermoedelijk adenoiden, gedeeltelijk gepaard met vergroote amandels en hardhoorigheid 7 leerlingen. Onder geneesk. behandel, stelden zich 2 Verminderd gezichtsvermogen 2 Onder geneesk. behandel, stelden zich 2 Bijlage Fa. 5 KLASSE IV. Onder de 49 onderzochte leerlingen werden 16 met afwijkingen aangetroffen: Belangrijk verminderd gezichtsvermogen en ver groote amandels1 leerling. Onder geneesk. beh. stelde zich1 Verminderd gezichtsvermogen 9 leerlingen. 1 leerling had reeds een bril; onder oog- heelk. beh. stelde zich 1 leerling. Beiderzijdsche middenoorontsteking met belangrijk verminderde gehoorscherpte en verminderd gezichtsvermogen 1 Onder geneesk. beh. stelde zich1 Adenoiden, vergroote amandelen en ver minderd gezichtsvermogen 1 Onder geneesk. beh. stelde zich1 Vergroote amandelen 1 Onder geneesk. beh. stelden zich 0 leerlingen. Verminderde gehoorscherpte 2 Onder geneesk. beh. stelden zich 0 Uitslag op 't behaarde hoofd 1 leerling. Onder geneesk. beh. stelde zich1 KLASSE V. Onder de 4; 45 onderzochte leerlingen werden 18 met afwijkingen aangetroffen: Vergroote amandelen, waaronder 1 met hardhoo righeid en vermoedelijk adenoïden 3 leerlingen. Onder geneesk. beh. stelde zich1 leerling. Verminderd gezichtsvermogen, waarvan 1 reeds een leesbril heeft 12 leerlingen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 137