IbS Bijlage F a. Verminderd gezichtsvermogen. 2 leerlingen. Onder oogheelk. beh. stelde zich 1 leerling. Slechte tanden en kiezen 4 leerlingen. Onder tandheelk. beh. stelden zich 4 Neusbloeding 1 leerling. Onder beh. stelde zich 1 Chron. keelcatarrh 1 Niet bekend, of hij zich onder geneesk. beh. ge steld heeft. KLASSE IV. Onder de 30 onderzochte leerlingen werden de volgende afwijkingen aangetroffen. Verminderd gezichtsvermogen 5 leerlingen. Onder oogheelk. behandel, stelden zich 5 Vergroote amandels 2 Onder geneesk. behandel, stelde zich 1 leerling. Hardhoorigheid 1 Onder geneesk. beh. stelden zich 0 leerlingen. Slechte tanden 2 Onder geneesk. beh. stelde zich 1 leerling. Chronisch keelcatarrh 1 Onder geneesk. beh. stelde zich 1 KLASSE V. Onder de 32 onderzochte leerlingen werden gecon stateerd met Verminderd gezichtsvermogenwaaronder 1 in zeer belangrijken graad, 11 leerlingen. Onder oogheelk. beh. stelden zich 8 Bijlage Fa. 3 Slechte kiezen 1 leerling. Onder tandheelk. beh. stelden zich 0 leerlingen. KLASSE VI. Onder de 35 onderzochte leerlingen werden aan getroffen met: Verminderd gezichtsvermogen. 7 leerlingen. Onder oogheelk. beh. stelden zich 6 Vergroote amandels 2 Onder geneesk. beh. stelden zich 2 Slechte kiezen1 leerling. Onder tandheelk. beh. stelde zich 1 KLASSE VII en VIII. Onder de 13 onderzochte leerlingen werden aan getroffen met: Verminderd gezichtsvermogen 3 leerlingen. Onder oogheelk. beh. stelden zich 3 Hardhoorigheid 1 leerling. Onder geneesk. beh. stelden zich 0 leerlingen. De schoollokalen waren ruim, voldoende geventileerd en goed verlicht. De privaten en urinoirs waren alle zindelijk onder houden, goed geventileerd en voldoende verlicht. De privaten van de le en voornl. van de 2e klasse geven echter bij tijden een ondragelijke lucht, die in ge noemde klassen dringt bij 't openen der communicatie- deur tusschen die klassen en de privaten. Daar deze privaten zindelijk onderhouden en goed geventileerd zijn, zal de oorzaak waarschijnlijk liggen in 't reinigen der tonnen of van de ruimte, waarin de tonnen ge-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 136