Bijlage E. 6 dat zij bevat. Het komt niet zelden voordat, om plaats in eene klasse te hebben, leerlingen, die ver dienen te wordei bevorderd, niet overgaan en dat zii, die hadden moeten blijven zitten, bevorderd worden. Een toestand, die zeer nadeelig op het onderwijs moet werken. In dit verband zij er -op gewezen, dat een betrekkelijk groot aantal kinderen uit Voorst en Brum- men op deze school onderwijs ontvanger. De Commissie vernam met vreugde, dat op de Gemeente-begrooting voor 1910 een post is uitgetrokken voor vervanging der steenen vloeren dezer school door houten. In de klassen van school G, die aan de Waterstraat zijn gelegen, wordt hinder ondervonden van het leven in die straat. De gemeenschap tusschen gebouw en onderwijzers woning van de R. C. Jongensschool is opgeheven. 1H. Dc sclioolmeubelen. De sclioolmeubelen zijn overal in goeden toestand. Het verdient aanbeveling gordijnen aan te brengen voor de ramen aan de noordzijde van het lokaal in school F, waarin het herhalingsonderwijs wordt gegeven, teneinde het inkijken in dat lokaal te beletten. IV. De leermiddelen. De leermiddelen zijn over het algemeen in goeden staat. De schoolbehoeften werden op tijd geleverd. Bij een vergelijking van de 4 aanvragen, die in 1908 en 1909 werden gedaan, was het opvallend hoezeer deze uiteenloopen, ook wanneer men rekening houdt met karakter der scholen en het aantal harer leerlingen. Bijlage E. 7 V. Dc schoolbibliotheken. Van de schoolbibliotheken werd geregeld gebruik gemaakt. De bibliotheek voor school D zal zeker den leerlingen zeer ten goede komen. VI. De schoolartsen. Een ontwerp-verordening op de schoolartsen werd door Burgemeester en Wethouders in handen der Commissie gesteld om advies. Het door haar uitge bracht rapport, waarin zij zich o.m. kantte tegen art. 4 van dat ontwerp, werd door Burgemeester en Wethou ders aan den Gemeenteraad overgelegd. Bij de behan deling van het ontwerp in dat College werd echter aan dat advies niet de minste aandacht geschonken; eene handelwijze, welke de Commissie ten zeerste betreurt. De Commissie werd door Burgemeester en Wethou ders een exemplaar toegezonden van de verordening op de schoolartsen, zooals die den 1 Februari door den Gemeenteraad werd vastgesteld. In verband met het be paalde in art. 4 daarvan, besloot de Commissie, op grond van art. 1 en 2 harer verordening, de schoolartsen niet als lid te erkennen, weshalve zij dan ook nimmer voor hare vergaderingen zijn opgeroepen. De schoolartsen waren te kort werkzaam, dan dat de Commissie zich een oordeel over hun werken kon vormen. VII. Dc tuin naast school H. Naast school H werd door de Gemeente een tuin aangelegd. De leerlingen dier school waren daarin buiten de lesuren vol ijver bezig. De tuin is verdeeld

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 130