20 5 April. Benoeming van Dr. K. O. Meinsma lot lid der Commissie voor het Museum. Toelating van H. O. Binnendijk als lid van den Raad. Vaststelling eener verordening, houdende verbod tot bouwen of herbouwen op grond, welke in de naaste toekomst is bestemd voor den aanleg van straten of pleinen. Vaststelling der Verordening op het bou wen en de bewoning. Verworpen het voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verkoopen van een stuk grond, gelegen aan den Jacob Dani- singel, aan W. Meijer. Besluit om den termijn, genoemd onder No. 2 der voorwaarden, waaronder den 17 Juli 1905 grond is verkocht aan A. J. H. Reesink en A. J. Pasman, te verlengen tot 1 Juli 1911. Besluit tot het aanstellen van een ambtenaar ter Secretarie op eene jaarwedde van 600.— ingaande 1 Mei 1909, en tot het, in verband daarmede aanvullen der Gemeente-begroo ting 1909, met 400. Vaststelling der instructie voor den Klerk ten kantore van den Controleur der plaat selijke belastingen. Afwijzend beschikt op het verzoek van de Afdeeling Zutphen van den Bond van Nederl. Gemeentewerklieden om op 1 Mei vrijaf te hebben. 21 5 April. Aanvulling der Gemeentebegrooting voor 1908. Afwijzend beschikt op het adres van de N. V. Tramweg Maatschappij „de Graaf schap", houdende verzoek, dat, te beginnen met 1908, jaarlijks door de 4 garandeerende Gemeenten zal worden geleden een bedrag van 850.—. Besluit, om de ontwerp-verordening, rege lende de financieele verhouding van de Ge meentegasfabriek en -waterleiding tot de Gemeente, in de afdeelingen te onderzoeken en den Heer Nijst uit te noodigen om bij dat onderzoek tegenwoordig te zijn. Aanneming motie Engelen en motie Lager- weij, inzake het door het Raadslid Bonté uit gesproken vermoeden, als zoude de Direc teur der Gasfabriek meineed hebben gepleegd. Eervol ontslag aan Dr. J. M. van 't Hoff als Gemeentearts, met ingang van 1 Oc tober 1909. Eervol ontslag aan L. K. Kumpe als on derwijzer aan school D, met ingang van 1 December 1909. 3 Mei. Besluit tot het zenden van gelukwenschen aan H. M. de Koningin, Z. K. H. den Prins en H. M. de Koningin-Moeder, ter gelegen heid der geboorte van Prinses Juliana. Besluit om de Tiendcommissie vergunning te verleenen tot het gebruiken van 2 loka len in het gebouw, Kerkhof No. 1.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 12