Bijlage D. 14 In een tweetal leslokalen werden nieuwe schoolbanken geplaatst. Leermiddelen. Aangeschaft werden voor: Natuurkunde: 2 electroscopen met bijbe- hoorende toestellen. 1 dubbelthermoskoop. 1 toestel om de omzetting van arbeid in warmte aan te toonen. 1 thermoskoop voor mano meter. 1 optische schijf met toe- behooren. Scheikunde1 balans van Sartorius. 1 ozonapparaat. Aardrijkskunde: 1 wandkaart van Duitsch- land van Sydow-Habenicht. 12 aardrijkskundige platen van Ten Have. 8 platen „Völkertypen" van Lehmann. 1 plaat „Die Menschenras- sen", van Lehmann. 9 aardrijkskundige platen van Hölzel. 1 serie schoolplaten voor Indië van E. Nijland. Geschiedenis. 24 platen voor de Vader- landsche geschiedenis, van J. B. de Jongh. 8 Bilder zur Geschichte van Langl. Bijlage D. 15 Ten geschenke werd ontvangen van den Heer G. A. FlJTEN te Trinidad (Britsch West-Indië) ten dienste van het onderwijs in de Dierkunde. Tamandoea of boommiereneter (tamandua tetradactyla.) Groote miereneter (myrmecophaga jubata.) Tweeteenige luiaard (Cholaepes didactylus.) Opossum (didelphys marsupialis.) Teju of Salompenter (tupinambis teguixis), 2 ex. Leguaan (iguana tubuculata) 2 ex. Alligator, spec. Pootlooze hagedis. Caretschildpad (chelone imbricata) 1 ex. en 2 pantsers. Zeeschildpad. Ceratophys, spec. Schildvisch (echeneis) 2 ex. Murene (muraena helena.) Tetrodon, spec. Zaagvisch (pristis antiquorum) 1 ex. en 1 zaag. Pijlstaartrog (trygon pastinaca.) 2 Roggen, 3 Haaien, 2 Krabben. Bibliotheek. Ten geschenke werden ontvangen van Mej. H. W. van HASSELT: H. Malot, Sans familie, (2 ex.) A. Galland, Histoire de Sindbad le marin. A. Galland, Histoire d' Ali-Baba. A. Galland, Histoire d' Aladdin (3 ex.) H. Duvernois, Robinson Crusoë.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 120