Bijlage C. 4 Het gedrag der leerlingen geeft geen aanleiding tot opmerkingen. Onderwijs. Als vroegere jaren blijft de Rector een uur van den Woensdagmiddag besteden aan Romeinsche antiquitei ten met de leerlingen der 6e klasse. Leermiddelen en Gebouw. De schoolbibliotheek blijft van zijde der leerlingen belangstelling ondervinden; de abonnementen op tijd schriften werden voortgezet. Voor de bibliotheek werd aangeschaft eene Teubner-uitgaaf van Livius. Van een warm voorstander der Klassieke opleiding, die zijn naam hier niet wenscht vermeld te zien, kreeg het Gymnasium eene reproductie van een munt van Syracuse en veertig photographiën uit Griekenland (uitgave van Simiriottis te Athene) ten geschenke. Curatoren hebben twaalf houten wissellijsten be- schikbaargesteld waardocr die photographiën beurtelings in c'e klasse-lokalen kunnen worden opgehangen, terwijl tevens door hen ten dienste van het onderwijs eene photographie van de Acropolis, groot 1,50 bijl meter, en vier eikenhouten encadrementen zijn aangeschaft. De encadrementen dienen behalve voor die photo graphie tevens voor andere dergelijke exemplaren, die door de Commissie tot bevordering van het aanschou welijk element bij het gymnasiaal onderwijs, ingesteld door het Genootschap van leeraren aan Nederlandsche gymnasia, aan het Gymnasium op proef waren toege zonden. Bijlage C. 77 Curatoren. Bii Raadsbesluit van 4 Januari werd Dr. B. C. OOUD- SM1T tot curator benoemd in de vacature, ontstaan door het overlijden van Dr. A. G. KOK. Het College van Curatoren, D W VAN ANDRINGA DE KEMPENAER, Voorzitter. H. C. PENN1NK, Secretaris.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 112