lol Bijlage B. 26 Omtrent een ontwerp-wet houdende voorziening tegen waterverontreiniging door gemeentelijke riolen door Ge deputeerde Staten van Gelderland aan het Gemeentebe stuur toegezonden is advies uitgebracht waaruit blijkt, dat de Commissie in het algemeen de strekking van het toegezonden ontwerp van wet toejuicht, doch eenige op merkingen maakt, die, hoewel strikt genomen niet geheel op hygiënisch gebied liggende, toch geacht mogen worden tot hare competentie te behooren, als betreffende de betere formuleering van de hygiënische voorschriften der wet. Bij schrijven van 24 December 1909 is door Burge meester en Wethouders toegezonden het ontwerp tot her ziening van het plan van uitbreiding, blad 2, dezer Ge meente. In de Vergadering van 30 December is besloten aan Burgemeester en Wethouders mede te deelen, dat bij de Commissie geen bezwaren bestaan tegen de in het uit breidingsplan aan te brengen wijziging. Van het Gemeentebestuur is ontvangen 1. Gemeenteblad No. 182, waarin is opgenomen de Verordening op het bouwen en de bewoning in de Ge meente Zutphen. 2. Gemeenteblad No. 183, waarin is opgenomen de Verordening houdende verbod tot bouwen of herbouwen op grond, welke in de naaste toekomst is bestemd voor den aanleg van straten of pleinen in de Gemeente Zutphen. 3. Gemeenteblad No. 186, waarin is opgenomen de instructie voor den Gemeente-Arts, belast met den heel- en verloskundigen dienst buiten het ziekenhuis. Bijlage B. 27 4. Gemeenteblad No. 187, waarin is opgenomen de instructie voor den arts, belast met den heel- en verlos kundigen dienst in het ziekenhuis. De Commissie betreurt het zeer dat een vee- en vleesch- keuring, op welker tot stand koming en in werking tre ding reeds zoo dikwijls door haar werd aangedrongen, nog niet werd ingevoerd. Door het besluit van den Raad, genomen in de zitting van 7 Juni, waarbij de behandeling der betrekkelijke ont- werp-verordening werd aangehouden tot een Rijkskeuring zal zijn ingevoerd, zal de Gemeente, nog voor onbepaalden tijd verstoken zijn van de invoering eener regeling, die de Commissie in het belang der volksgezondheid zeer noodig acht. Door het Alinisterie van Binnenlandsche Zaken zijn toe gezonden de regelen voor den dienst in het Centraal Labo ratorium ten behoeve van het Staatstoezicht op de Volks gezondheid, terwijl ter kennis is gebracht, dat vrijstelling van port is verleend voor de briefwisseling over dienstza ken van den Directeur van het Centraal Laboratorium ten behoeve van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid o.a. met c!e Gezondheids-Commissiën. HOOFDSTUK XII. Onderwerpen, niet vallende onder een der vorige hoofdstukken. De Zutphensche Wijkverpleging heeft in de maand Au-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 103