lol Bijlage B. 24 de hoedanigheid van het water uit den derden put, ook het water uit dien put voor drinkwater geschikt achtte. De woningen aan den Warnsveldschen weg, waarvan de bewoners over het drinkwater klaagden en waarover in het vorig jaarverslag het een en ander is medegedeeld zijn aan de waterleiding aangesloten. Op last van de Commissie is onderzocht het water uit een pomp in c!e Lievenheersteeg. Het water is onge schikt voor drinkwater bevonden, waarna door den eige naar de woningen, waarvan de bewoners uit deze pomp water haalden bij de waterleiding zijn aangesloten. HOOFDSTUK X. Levens- en genotmiddelen. Gebruiksartikelen. De in 1903 door B. en W. toegezegde verordening op den verkoop van levens- en genotmiddelen kwam in den loop van het jaar 1909 nog niet tot stand. Aan het Zutphensch Comité voor drankbestrijding is op zijn verzoek eene verklaring gezonden, waarin de Com missie sympathie betuigt met het werk der drankbestrijding. Naar aanleiding van een courantenbericht omtrent een geval van vermoedelijke vergiftiging voorgekomen te Vor- den, door het eten van hier te Zutphen gekochte levens middelen zijn aan de Gezondheidscommissie te Lochem eenige inlichtingen gevraagd. Deze Commissie berichtte, dat degene bij wien zich de verschijnselen hadden voor gedaan, weigerde den naam van den leverancier te noemen, terwijl geen medicus was geraadpleegd en niets meer van de gekochte levensmiddelen aanwezig was. Bijlage B. 25 Waar derhalve niet vast stond, dat er vergiftiging had plaats gehad, veel minder dat de gebruikte alhier gekochte levensmiddelen oorzaak waren van de zich voorgedaan hebbende verschijnselen, achtte de Commissie alle verder onderzoek uitgesloten. In een gezin hebben zich eenige ziekteverschijnselen voorgedaan, die aan vergiftiging deden denken. Men schreef de verschijnselen toe aan het eten van biscuits. De biscuits zijn onderzocht, doch daarin werd niets verdachts gevonden. HOOFDSTUK XI. Uitvoering en handhaving van wetten en verordeningen. Door Burgemeester en Wethouders van Zutphen is toegezonden, met verzoek het gevoelen der Commissie daarover te vernemen een ontwerp-Raadsbesluit, houdende verbod tot aanbouw of herbouw van gebouwen op grond, welke in de naaste toekomst voor den aanleg van eene straat, eene gracht of een plein bestemd is. Hierop is bericht, dat de Commissie zich met het voor stel kon vereenigen. Nader advies is uitgebracht op de door den Raad dezer Gemeente vastgestelde verordening op het bouwen en de bewoning, met een daarop betrekking hebbend schrijven van H. H. Gedeputeerde Staten van Gelderland, benevens een te dezer zake uitgebracht rapport van de Commissie voor de strafverordeningen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 102