Bijlage B. 22 In den Gemeenteraad is een voorstel gedaan om de spinale kinderverlamming in de politieverordening onder de besmettelijke ziekten op te nemen. Het voorstel is aan de commissie om advies gezonden. (Zie voor het uitge brachte advies Bijl. IV). Het voorstel is in de Raadsver gadering van 13 December ingetrokken. Op verzoek van de Commissie worden bij de aangiften van geboorten ten Gemeentehuize de door den Nederland- schen Bond tot bescherming van zuigelingen uitgegeven Wenken voor Moeders uitgereikt. Door den van gemeentewege aangestelden ontsmetter H. J. Smallegoor zijn in 1909 zes en dertig ontsmettingen verricht, waarvan 33 van particuliere woningen, lijf- en beddegoed, tweemaal het rijtuig bestemd tot vervoer van besmettelijke zieken en eenmaal een rijtuig van een stal houder. Het rijtuig bestemd tot vervoer van besmettelijke zieken is tweemaal gebruikt. HOOFDSTUK VIII. Geneeskundige Armenzorg. Ter voorziening in de vacature ontstaan door het ver trek van Dr. J. M. van 't Hoff zijn door den Gemeenteraad in zijne vergadering van 5 Juli benoemd tot arts, belast met den heel- en verloskundigen dienst in het Ziekenhuis Dr. J. van der Hoeven en tot arts, belast met den heel- en verloskundigen dienst buiten het ziekenhuis de heer J. L. Siemens. Bijlage B. 23 HOOFDSTUK IX. Drinkwatervoorziening. Het water der drinkwaterleiding is geregeld om de twee maanden onderzocht. De uitkomsten van dat onderzoek geven geen aanleiding tot opmerkingen. (Zie bijlage V.) Bij besluit van den Gemeenteraad van 3 Mei is een voorstel aangenomen, strekkende tot uitbreiding der prise d'eau van de Gemeente-Waterleiding. Het bleek, dat de bestaande draineerleiding minder goed werkte, vermoedelijk door het verstopt geraken van de filtreerende laag schelpen. Het plan was drie a vier putten bij te maken in het verlengde van de bestaande draineerleiding, doch aan de oostzijde van den weg naar Vierakker en daarna te over wegen wat het meest wenschelijk is, óf om de bestaande draineerleiding in zijn ouden toestand terug te brengen, óf om die leiding te verlaten en door het bijmaken van meerdere putten de capaciteit te verhoogen. Voorloopig zijn drie putten aangelegd; de Commissie heeft op het voorstel advies uitgebracht toen de drie putten gereed waren, zoodat tevens de analyses van het water bekend waren. Op grond van een en ander heeft de Commissie gead viseerd tegen het technische gedeelte geen bezwaren te hebben, terwijl wat betreft het in gebruik nemen van uit de gemaakte drie putten verkregen water, de Commissie reeds dadelijk geen bezwaar heeft gemaakt tegen het in de leiding brengen van water uit twee van deze putten en na nader ingewonnen advies van een deskundige omtrent

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 101