Bijlage B. 20 October 0 Roodvonk 0 Diphtheritis. November 0 0 December 0 0 Op verzoek van den Hoofdinspecteur van de Volksge- heid zijn eenige gegevens verzameld omtrent den omvang der prostitutie alhier. Een vragenlijst is ingevuld. Wegens het voorkomen van choleragevallen te Rotter dam en enkele andere plaatsen in het land zijn ook hier ter stede de noodige voorzorgsmaatregelen genomen. Vooreerst is op verzoek van den Hoofdinspecteur aan alle doktoren kennis gegeven van de gelegenheid tot on derzoek van verdachte gevallen, waartoe het materiaal in een steriel fleschje, aan het politiebureau verkrijgbaar, zou kunnen worden opgezonden naar het bacteriologisch in stituut te Rotterdam. Daarna zijn door den Burgemeester in overleg met den voorzitter der Commissie de volgende maatregelen genomen 1° de badhuizen in de rivier zijn gesloten. 2° aan de schippers is gratis drinkwater uit de water leiding door bezorging aan de schepen verstrekt. 3° de gemeentegeneesheer Dr. Holleman heeft toezicht gehouden op alle aankomende schepen. 4° een waarschuwing is in de couranten gepubliceerd tegen het drinken en gebruik maken van rivier- of gracht water en eindelijk 5° met het Oude- en Nieuwe Gasthuis zijn maatregelen genomen, opdat ten allen tijde patiënten in de barak voor besmettelijke ziekten konden worden opgenomen. Bijlage B. 21 Ook aan isolatie van personen in wier omgeving zich verdachte gevallen voordeden werd gedacht. Gevallen van cholera hebben zich niet voorgedaan. Een patiënt waarbij zich enkele eenigszins verdachte verschijn selen voordeden, bleek bij het bacteriologisch onderzoek niet aan cholera te lijden. Naar aanleiding van het voorkomen van eenige gevallen van spinale kinderverlamming zijn aan heeren doktoren alhier op verzoek van den inspecteur Dr. van der Hagen een tweetal circulaires gericht, waarbij opmerkzaam is ge maakt op het voorkomen van gevallen en verzocht is, om de maatregelen te nemen in den zin als deze bij de epide mische cerebrospinaal meningitis worden toegepast, altijd met dien verstande, dat de wettelijke bepalingen en' ver plichtingen, neergelegd in de wet op de besmettelijke ziek ten, daarbij niet in aanmerking kunnen komen; voorts den lijder zooveel mogelijk te isoleeren, speciaal alle intiem contact (kussen b. v.) te verbieden, eet- en drink gerei, alsmede zak- en handdoeken voor den lijder geheel afzonderlijk te houden bij geweken zijnde ziekte de ontsmetting van hetgeen met den lijder in aanraking was, zooveel doenlijk te bevorderen en ook bij eventueele begrafenis de noodige voorzorgen te nemen. Nog is verzocht voor het geval lumbaal punctie mocht worden verricht, het lumbaal vocht voor een bacterio logisch onderzoek op te zenden naar het pathologisch instituut te Utrecht. De ziektegevallen hebben zich zeer verspreid voorge daan, van besmetting door direct of indirect contact kon niets worden geconstateerd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 100