2- B ij lage B. 22 middelenkwam in den loop van dit jaar nog niet tot stand. Door de Gezondheids-commissie te Winterswijk is mede deel ing gedaan van een geval van vergiftiging, vermoede lijk ontstaan door het nuttigen van bedorven etenswaren hier ter stede gekocht. De inlichtingen waren te vaag om daaruit te besluiten, dat de ongesteldheid was ontstaan door bedorven voedsel, veel minder door de bepaalde etenswaren hier te Zutphen gekocht. Daar er niets meer van aanwezig was, was de mogelijkheid uitgesloten om na te gaan of de oorzaak van de vergiftigingsverschijnselen in het nuttigen van de hier gekochte etenswaren gelegen kon zijn. Van andere zijde is de aandacht van de Commissie ge vestigd op het verkoopen van vervalschte etenswaren, be trokken van een firma alhier. Het Wetboek van Strafrecht stelt op het verkoopen, te koop aanbieden of afleveren van eet- of drinkwaren of geneesmiddelen, wetende dat zij ver- valscht zijn en die vervalsching verzwijgende, een gevan genisstraf van ten hoogste drie jaar. Daar de afgeleverde goederen niet meer in de oorspron kelijke verpakking aanwezig, doch aangebroken en gedeel telijk verkocht waren, kon in dit geval het door de Wet gevorderde bewijs niet geleverd worden en derhalve niet tot vervolging worden overgegaan. Door de Commissie is ondersteund een verzoek van de Commissie uit den Volksbond tegen drankmisbruik en uit de Onderwijzersgenootschappen aan het Gemeentebestuur, Bijlage B. 23 ten einde een kaart „Aan de Ouders" te doen uitreiken, hetzij bij de aangifte van de geboorte van een kind, hetzij bij de plaatsing van kinderen op de lagere school. Bij deze kaart wordt gewezen op de gevaren van ge bruik van sterken drank door kinderen. HOOFDSTUK XI. Uitvoering en handhaving van wetten en verordeningen. Door Burgemeester en Wethouders van Zutphen is aan de Commissie om advies gezonden een ontwerp-verorde- ning op het bouwen en de bewoning, strekkende mede ter vervanging van de door Gedeputeerde Staten van Gelder land vastgestelde verordening, houdende voorschriften als bedoeld in Art. 1 der Woningwet. Het uit te brengen advies, vastgesteld in de vergadering van Januari 1908, is bij schrijven van 31 Januari 1908 aan Burgemeester en Wethouders gezonden. De verordening is door den Raad aangenomen in hare vergadering van Maandag 6 April 1908. Aan Gedepu teerde Staten ter goedkeuring gezonden is de verordening met eenige opmerkingen teruggekomen, die echter nog niet door den Raad zijn behandeld. In de Raadsvergadering van 3 Februari 1908 werd het volgende besluit genomen: De Raadvan oordeel dat het ontwerp-besluit omtrent het bouwverbod, ingediend door Burgemeester en Wet houders bij schrijven van 29 December 1907 niet mag wor-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1908 | | pagina 98