Bijlage B. 18 gezet door Dr. Van Gorkom, secretaris van de Centrale Vereeniging tot bestrijding der tuberculose. Sedert is de Vereeniging met hare werkzaamheden begonnen. Een consultatie-bureau is opgericht, eene enquetrice is aange steld. Moge de Vereeniging de steun en belangstelling ondervinden, die zij verdient, ten einde haar nuttigen arbeid in het belang der Volksgezondheid krachtig te kunnen voortzetten. Door den van gemeentewege aangestelden ontsmetter H. J. Smallegoor, zijn in 1908 vijftien ontsmettingen ver richt van particuliere woningen, lijf- en beddegoed. Tweemaal is het rijtuig, bestemd tot vervoer van besmet telijke zieken, en viermaal een schoollokaal met schoolbe- hoeften ontsmet. Tweemaal is beddegoed vernietigd. De ontsmettingen betroffen: 5 maal Roodvonk 4 Diphtheritis 1 Febris typhoïdea 8 Tuberculose 1 Mazelen. Het rijtuig, bestemd tot vervoer van besmettelijke zieken, is tweemaal gebruikt. HOOFDSTUK VIII. Geneeskundige Armenzorg. Hieromtrent zijn geen mededeelingen te doen. Bijlage B. 19 HOOFDSTUK IX. Drinkwatervoorziening. Het onderzoek van het water der drinkwaterleiding heeft geregeld om de twee maanden plaats gehad. De resul taten van dat onderzoek als bijlage IV opgenomen geven geen aanleiding tot opmerkingen. Aan het einde van het jaar 1907 is door den heer Behrens, in opdracht van de Commissie, het water van 23 open bare pompen onderzocht. De resultaten met uitvoerige conclusie zijn bij de Commissie ingekomen, tengevolge waar van een schrijven aan Burgemeester en Wethouders is gericht, waarbij het analytisch verslag van het water uit de pom pen in de Laarstraat bij No. 131, in de Raadhuissteeg, in de Melatensteeg en in de Diezerstraat is toegezonden. Er is op gewezen, dat het water uit deze pompen ongeschikt voor drinkwater moet worden verklaard en verder is ver zocht maatregelen te nemen, dat deze pompen worden weggenomen en zoo mogelijk door standpijpen van de waterleiding worden vervangen. De pomp in de Melatensteeg is afgesloten, terwijl op de andere pompen borden zijn geplaatst met opschrift: „Ongeschikt voor drinkwater." Door Burgemeester en Wethouders van Zutphen is aan de Commissie toegezonden ter kennisneming, afschrift eener circulaire van den Commissaris der Koningin van de provincie Gelderland, betreffende onderzoek van water, hetwelk voor drinkwater van vee als anderszins bestemd is. Het verstrekken van verontreinigd water aan het vee

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1908 | | pagina 96