/Sx. Bijlage B. 12 worden, dat deze op een daarvoor geschikten tijd plaats heeft. Verlenging van den termijn is dan ook niet toegestaan. De woning aan het Hoogestraatje is verbeterd en be woond, terwijl alle andere woningen aan Lievenheersteeg, Paardenwal en Veldmaatsgang zijn ontruimd en verbouwd worden of zullen worden. De woningen aan de Lievenheersteeg en aan den Paarden wal zijn in andere handen overgegaan. Toezicht op het bouwen van nieuwe woningen en het voor het geheel of gedeeltelijk vernieuwen van woningen is ook dit jaar niet door de Commissie gehouden, wel zijn enkele nieuwe en vernieuwde woningen in oogenschouw genomen, zonder echter in alle onderdeelen na te gaan of deze woningen geheel aan de eischen der bouwverordening voldoen. HOOFDSTUK V. Openbare en andere gebouwen en getimmerten, niet val lende onder de woningwet, voer- en vaartuigen, enz. Dergelijke gebouwen zijn in het verslagjaar niet bezocht. HOOFDSTUK VI. Scholen, fabrieken en werkplaatsen. a. Scholen. In het jaar 1908 heeft de bijzondere school aan het Oude- wand eenige verbouwing ondergaan. Twee lokalen zijn Bijlage B. 13 bijgebouwd, het eene groot 6,70 M. bij 6,10 M., hoog 5,25 M. en het andere 5,40 M. bij 5,35 M., hoog 5,25 M. Beide frissche, ruime lokalen, goed verlicht en goed geventileerd. De ventilatie-inrichting bestaat uit een gemetseld kanaal, waardoor buitenlucht boven de kachel gevoerd wordt. Van de ramen kan het bovenste deel naar binnen open vallen, terwijl het ondergedeelte geheel opengeslagen kan worden. De banken in het eene lokaal zijn van oud model, de nieuwe in het andere lokaal waarborgen een betere houding van den leerling. Voetlatten zijn aanwezig. Het licht valt van links in. De borden zijn dof, elk bord kan afzonderlijk worden verschoven. De kleeren worden in de gang aan kapstokken opgehangen. De privaten zijn ingericht met tonnenstelsel; deze inrich ting is niet reukeloos, hetgeen des te grooter bezwaar is, omdat het privaat in een der lokalen wel door een voor portaal van dat lokaal is gescheiden, doch. het voorportaal is niet voldoende van het privaat afgezonderd. Boven de deur tot het privaat toegang gevende is namelijk de schei dingsmuur niet doorgetrokken. De Commissie heeft een bezoek gebracht aan de Rijks- landbouwwinterscliool. Deze is ondergebracht in de oude Latijnsche school aan de Rozengracht en bevat twee Ieer- lokalen, laboratorium, directeurskamer, enz. De lokalen, gelegen op de tweede verdieping, bieden flink ruimte aan het tegenwoordig, getal leerlingen. De ventilatie geschiedt door openvallende ramen. Het licht valt van links in. Zeer goed zijn op deze school de privaten ingericht.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1908 | | pagina 93