12 Plaatselijke verordeningen enz. gedurende liet jaar vastgesteld. 1. Strafverordeningen. 6 April. Verordening op het bouwen en de bewo ning (art. 1 Woningwet). 1 Juni. Wijziging Politieverordening. 2. Belastingverordeningen. 5 Oct. Verordening heffing en invordering markt- 16 Nov. geld op de Veemarkt. Verordening heffing en invordering kade- gelden enz. 5 Oct. Alsvoren heffing schoolgeld Inrichtingen Midd. Onderwijs. 2 Nov. Heffing van 41 opcenten op de hoofdsom der personeele belasting. 3. Verordeningen van verschillenden aard. 6 April. Vaststelling erfpachtsvoorwaarden. 4 Mei. Wijziging dier voorwaarden. 1 Juni. Wijziging verordeningen Midd. Onderwijs. 6 Juli. Wijziging verordening o/h Midd. Onderwijs. Voorwaarden waterlevering door de Oem. waterleiding. 4. Instructiën. 5 Oct. Instructie Gemeente-Veearts onder intrekking van die, vastgesteld bij Raadsbesluit van 1 Juni 1874. Vernietiging of schorsing van plaatselijke verorde ningen had niet plaats. 13 Belangrijkste zaken in den Raad behandeld. 6 Januari. Benoeming van den heer B. E. Onderwater tot lid der Commissie voor de Muziek school. Afwijzend beschikt op het adres van Jhr. H. A. Coenen, om hem te verkoopen de gronden aan den linker IJsseloever, genaamd het Geerkenland over de Wapserbrug of wel de Tigchelweide, voor de som van 10500,—. Aangenomen de motie-De Blécourt, dat de Raad het niet wenschelijk acht, om aan den Deventerweg andere huizen te doen bouwen dan woonhuizen, en Burgemees ter en Wethouders uitnoodigt, om tot wering van den voorgenomen bouw eener melkinrichting aan dien weg die maatre gelen te nemenwelke worden aanbevolen in het advies van Jhr. Mr. B. de Jonge, d.d. 9 Sept. 1907. Verhooging van den post „Kosten van het Museum" van 200,— op 500,— op de Gemeente-begrooting voor 1908. Beschikbaarstelling eener medaille, ter waar de van hoogstens 20,—, voor de te houden Intern. Tentoonstelling door de onderafd. Zutphen en Omstreken der Vereeniging tot bevordering der Pluimveehouderij en tam me konijnenteelt in Nederland. Afwijzend beschikt op het adres der Afd. Zutphen van den Algem. Ned. Typografen-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1908 | | pagina 8