/?y Bijlage B. 4 Den eersten dag van het congres was aan de orde De huisvesting van den soldaatmet een praeadvies van de lieeren Redelé en Dudok en Ziekenverpleging ten plattelande met praeadviezen van de heeren Dr. J. C. J. van der Hagen en Fleischer. De tweede dag was geheel gewijd aan de woningwet. De vraag, welke wijzigingen moeten in de woningwet worden aangebracht, om deze beter tot haar recht te doen komenwerd aan de hand van een belangrijk commissie rapport behandeld. Waar uitvoering van de woningwet een der belangrijkste onderdeden is van de werkkring van de commissie, daar is de behandeling van wenschelijk gebleken wijzigingen ook voor de Gezondheidscommissies van veel belang, vooral waar die behandeling met zooveel zorg door eene com missie bestaande uit: Dr. C. W. Bruinsma, Mr. H. L. Drucker, voorzitter, J. H. Faber, H. Pollema, Jhr. Mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck, J. H. Schaper, J. W. C. Tel- legen, secretaris en J. M. A. Zoetmulder, was voorbereid. De begrooting voor het jaar 1008 was in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op een totaal van f 1540,—, waarvan ten laste van de Gemeente 1140,— (Bijlage 1). De rekening en verantwoording over het jaar 1907 is in de vergadering van 26 Maart vastgesteld. Het batig slot ad 190,75 is bij den Gemeente-ontvanger gestort. De rekening is door Burgemeester en Wethouders in hunne vergadering van 22 April 1908 goedgekeurd. Afschrift van de goedge keurde rekening is aan den Hoofdinspecteur toegezonden. Het bedrag, in 1907 voor gemeenterekening uitgegeven, is groot 949,25 (Bijlage II). Bijlage B. 5 De begrooting voor het jaar 1909 is tijdig aan het Ge meentebestuur ingediend, afschriften zijn toegezonden aan Gedeputeerde Staten van Gelderland en aan den Hoofd inspecteur. Aan het Archief zijn toegevoegd Jaarverslagen van Ge zondheids-commissies over het jaar 1907, Tijdschrift voor Sociale Hygiëne, Maandblad tegen de Kwakzalverij, Maand blad tegen de vervalschingen, Weekblad Melkhygiëne, Het Groene en Witte Kruis, Maandblad van den Centralen Ge zondheidsraad, Deutsche Vierteljahrsschrift für öffentliche Gesundheitspflege over 1908, Jaarverslag van den Centralen Gezondheidsraad over 1906, Verslag van den toestand der Gemeente Zutphen over 1907, enz. Het jaarverslag over 1907, vastgesteld in de openbare ver gadering 27 Februari 1908 gehouden, is gedrukt en toege zonden aan den Commissaris der Koningin, het Gemeen tebestuur, den Hoofd-lnspecteur der Volksgezondheid, alle Gezondheids-commissies en aan eenige belangstellende particulieren en corporaties. HOOFDSTUK II. Algemeene beschouwingen. De algemeene toestand der Volksgezondheid te Zutphen verschilde niet veel van dien in 1907 en geeft geen aan leiding tot bijzondere opmerkingen. Het aantal geboorten bedroeg 438, waarvan 18 levenloos. Het aantal overledenen 316. Het bevolkingscijfer was op 31 December 1908, 18536-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1908 | | pagina 89