IJ-O Bijlage A. 28. Verrichtingen van vereeni- gingen, vennootschappen, stichtin gen en particulieren tot verbetering der volkshuisvesting. bewoners van goed drinkwater te voorzien. Naar aanleiding van een klacht der Gezondheids-Commissie over woningen aan de Douwesplaatsen werd de eigenaar aangeschreven daaraan verschillende verbeteringen aan te brengen. Gedeeltelijk is, en voor 't overige zal, aan de aanschrijving worden voldaan. Door de David Evekinkstichting zijn eenige woningen aangekocht en afgebroken. De Burgemeester BUIJSING. De Secretaris VAN DE WERK. Bijlage B. VERSLAG van de bevindingen en handelingen der GEZONDHEIDS-COMMISSIE voor Zutphen, over het jaar 1908. HOOFDSTUK I. A. Personalia. Ter vervanging van den heer Dr. E. J. W. Holleman is bij Besluit van den Commissaris der Koningin van Gelder land van 21 December 1907, No. 725/1, als lid der Com missie benoemd de heer J. L. Siemens, arts alhier, die begin Januari 1908 de belofte, bedoeld in art. 3 der Gezond heidswet, heeft afgelegd. In de vacature, ontstaan door het ontslag van den heer G. L. Tjeenk Willink, is door de benoeming van den heer C. Bijl, eerste geneesheer aan het krankzinnigengesticht alhier, voorzien. Blijkens schrijven van 17 Maart 1908 van den Burgemeester van Zutphen heeft de heer C. Bijl de benoeming aangenomen en de belofte afgelegd. Wegens vertrek is aan den heer L. Kuiler eervol ontslag verleend bij Besluit van den Commissaris der Koningin van 23 September 1908, No. 6135/8. In den heer Kuiler heeft de Commissie een zeer werk zaam lid verloren. Zijne groote belangstelling in alle zaken de volksgezondheid betreffende en zijne praktische kennis maakten dat zijne adviezen steeds op hoogen prijs werden gesteld.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1908 | | pagina 87