118 Aan O. Olthof en diens echtgenoote werd met in gang van 1 Juli, op verzoek eervol ontslag verleend als Vader en Moeder der Stichting, terwijl in hunne plaats met ingang van dien datum werden benoemd H. Eijckelhoff en echtgenoote. Over 1907 bedroegen de gewone ontvangsten 48628,99i uitgaven 41384,84 Saldo 7244,154 Burger Weeshuis. In het College van Provisoren kwam in 1908 geen verandering; dat College was op 31 Dec. van dat jaar samengesteld als volgt: de heer O. J. Garsen, President. W. J. Schillemans, Secretaris. G. Lijsen. L. Albers. Rentmeester-weezenvader was de heer G. J. Kobus en weezenmoeder diens echtgenoote P. Kobus— Leopold. Het toezicht over de landerijen en bosschen bleef opgedragen aan J. Walgemoed. De gebouwen in de stad waren onder toezicht van den architect H. A. Ezerman. Onder de zorgen van het Weeshuis stonden in 1908 18 weezen. Buiten het gesticht werden 17 weezen ver pleegd, terwijl op 1 Jan. 1908 in het gesticht zich 1 wees bevond. 119 Behalve deze weezen, bedroeg het aantal heele en halve weezen, dat ondersteund werd, 140. De ge zondheidstoestand der ondersteunden was gunstig. Aan den cursus in de nuttige handwerken namen deel 50 leerlingen. De lessen werden gegeven in het Burger Weeshuis. Acht meisjes volgenden den cursus in het koken in het Volkshuis en 12 meisjes ontvingen daar onderwijs in het strijken. De gebouwenlanderijen en bosschen werden goed onderhouden. Grond werd ontgonnen en boomen werden aangeplant. De rekening der Instelling sloot over 1907, wat de gewone ontvangsten en uitgaven betreft, met een batig saldo van 7815,20-J. Gebroeders Bakkers Weeshuis. Het bestuur dier Instelling bestaat uit de Regenten: F. H. Heukelman, Voorzitter. J. Lindeboom, Secretaris. M. Bransz, Penningmeester. H. A. A. van Elk. M. G- A. Lijsen. Vader en moeder in dat Weeshuis zijn: J. E. Hauët en Echtgenoote. Op 31 Dec. van dit jaar werden in of door het Weeshuis verpleegd 26 weezen. De leerplichtige kinderen bezoeken geregeld school D, welk onderwijs wordt aangevuld met godsdienst-, hand-, teeken- en huisvlijtonderwijs.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1908 | | pagina 61