108 ginningen tusschen Zutphen en Apeldoorn; naar de vloeiweiden in de Berkelvallei te Lochem; naar de gasfabriek hier ter stede; naar de Zuivelfabriek te Eefde; naar de Veluwe ter bezichtiging van een twee tal boerderijen, van de Kootwijksche zandverstuivingen en het Remontedepot te Millingen. Het overgangsexamen had plaats op 31 Maart; 15 leerlingen werden bevorderd tot de tweede klasse (waarvan 2 voorwaardelijk), terwijl 5 leerlingen moes ten worden afgewezen. Het eindexamen had plaats op 2, 3, 5, 6, 7 en 8 April. Aan alle leerlingen kon een diploma worden uitgereikt. Oud-leerlingen. 11 zijn werkzaam in het ouderlijke bedrijf, waarvan 10 landbouwbedrijven; 2 hebben met goed gevolg toelatingsexamen afgelegd voor den cursus der Ned. Heidemaatschappij Afdeeling B; 1 heeft een landbouw bedrijf gekocht om dit onmiddellijk zeif te exploitee- ren; 1 is werkzaam gesteld op eene kweekerij, terwijl 1 zich verder practisch voorbereidt met het doel een bedrijf te koopen en te exploiteeren. Scholen voor de zeevaart, gestichten voor doof stommen en blinden zijn in de Gemeente niet aan wezig. V. Verdere scholen van bizonderen aard en strekking. Zangscholen. Volkszangschool, in 1852 door „het Nut" opgericht. 109 Directeur de heer G. J. A. Nijenhuis. In 1908 werd deze school bezocht door 187 leerlingen. Aan deze school werd door de Gemeente een subsidie van 300,verleend. Bovendien werd door den heer Nijenhuis nog aan 60 vrouwelijke leerlingen (volwassenen), gratis zang onderwijs gegeven. De oefeningen der Mannen-Zangvereeniging „Zang- lust'" werden geleid door den heer G. J. A. Nijenhuis; 39 leden namen daaraan in 1908 deel. Oymnastiekschool. Op deze school werd door een leeraar en een hulp- leeraar aan 266 mannelijke en 128 vrouwelijke leer lingen onderwijs gegeven. Tegen betaling namen aan dit onderwijs deel 38 jongens en 4 meisjes. Verder werd onderwijs gegeven aan 113 jongens, leerlingen der Hoogere Burgerschool. 18 jongens en 6 meisjes, leerlingen van het Gymnasium. 64 meisjes, leerlingen van school A. 83 jongens en 20 meisjes, leerlingen van school B/C. 14 jongens en 34 meisjes, leerlingen v/d Normaalschool. De kosten van het. onderwijs in de Gymnastiek bedroegen1573,82 terwijl aan schoolgeld werd ontvangen 238, Zwemschool. Deze inrichting is verbonden aan een der beide

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1908 | | pagina 56