104 In den loop van den cursus 1908/1909 werden 3 mannelijke leerlingen en 1 vrouwelijke leerling tus- schentijds toegelaten. 2e. Bestaan alhier Christelijke Normaallessen, uit gaande van de Vereeniging „Christelijke Normaal lessen te Zutphen." In de 4 bestaande klassen zijn ingeschreven24 mann. en 20 vrouw, kweekelingen. Directeur de heer H. F. Gangel. Er wordt onderwijs gegeven door B. Bennink (Warnsveld) in Ned. Taal, Lezen en Vioolspel; door D. Eskes (Eefde) in Zingen en Teekenen; door H. F. Gangel in Ned. Taal, Lezen, Schrijven, Heilsleer, Bijb. Aardrijksk. en Bijb. Archeologie; door A. C. Zijder- veld (Vorden) in Rekenen; door G. W. Ormel in Rekenen, Aardrijksk., Bijb. Gesch. en Paedagogiek; door W. F. van Raaij (Voorst) in Natuurk. (Physica), Plant- en Dierk. en Teekenen; door A. de Zeeuw in Vad. Gesch., Algem. Gesch., Wisk., Vormleer en Fransch; door H. Weiland (Brummen) in Ned. Taal en Lezen; door H. Alpherts in Schrijven, Zang, Heils leer, Bijb. Aardrijksk. en Bijb. Archeologie; door Mej. H. H. van de Meene in Nuttige Handwerken. De lessen worden gegeven in de school van den heer De Zeeuw. j 3 mann. en 2 vrouw, leerl.; Geslaagd in 1908: I voor de Nutt. Handw. uit de I 3e kl. de 4 vrouwel. Subsidiën of bijdragen voor de opleiding zijn niet verleend. 105 IV. Scholen volgens de wet tot regeling van het middelbaar onderwijs. Ten opzichte der Burger-Avondschool en de Hoogere Burgerschool verwijzen wij naar het hierachter gevoegd verslag (Bijlage D) der Commissie van Toezicht op het Middelbaar onderwijs. Van het Rijk werd ten behoeve der H. B. School een subsidie van 10000,— ontvangen. Het schoolgeld bracht op: Op de Burger-Avondschool 236,— Op de Hoogere-Burgerschool 8952,50 Totaal 9188,50 Het totaal der uitgaven bedroeg 43660,73i. Bij Kon. Besl. d.d. 3 Maart 1906, No. 35, werd op verzoek Uwer Vergadering, aan deze Gemeente, tot September 1912, ontheffing verleend van de verplichting tot het oprichten eener Burger-Dagschool. Ten opzichte der van wege de Geldersche Vereeni ging voor Kunstnijverheid opgerichte Kunstnijverheid-, Vak- en Teekenschool, alsmede der gemeentelijke Tee- kenschool, verwijzen wij naar de hierachter gevoegde verslagen (Bijlagen I en D.) Rijkslandbouwwinterschool. Commissie van Toezicht. Mr. J. G. Ridder van Rappard te Laren, Voorzitter. W. J. Lugard te Twello, Secretaris. Jhr. Mr. Dr. J. P. Hooft Graafland te Warnsveld, plaatsverv. Voorzitter.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1908 | | pagina 54