94 1. De Vereeniging „Gelria," opgericht in 1885. Zij telt 25 leden. De schietoefeningen werden gehouden op daarvoor bestemde banen van 1 Aprilultimo September. De oefeningen werden geregeld gehouden. Oefeningen in het exerceeren en schermen werden niet gehoudendaar de leden hoofdzakelijk bestaan uit hen, die vroeger bij het staande leger of de schutterij hebben gediend. Aan wedstrijden werd dit jaar niet deelgenomen. 2. De Vereeniging „Nêerlands-Koningopgericht in 1856, is in 1908 ontbonden. 3. De Schiet-(Weerbaarheids)Vereeniging „Wij wil len weerbaar wezen." Het aantal gewone leden be droeg ultimo Dec. 1908, 35 en 2 Donateurs. De vorderingen in het schieten zijn zeer bevre digend te noemen, in 't bijzonder met het geweer M. 95 en flobertgeweer. Aan vier algemeene wedstrijden heeft de vereeni ging deelgenomen, met één of meer vijftallen, nam. te Brammen op 5 Juli, te Gorssel op 19 Juli, te Vor- den op 6 September en te Deventer op 17 September. De schietoefeningen met geweer M. 95 werden Zondag's morgens van 8z tot 12 uur op de Rijks schietbanen nabij 't fort „de Pollgehouden. Oefeningen in den wapenhandel hadden niet plaats. De algemeene toestand der vereeniging geeft reden tot tevredenheid. Wegens vertrek en bedanken van eenige leden, is het ledental met 5 verminderd. 95 4. De Vereeniging „Koningin Wilhelmina," van den Ned. Bond van Oud-Onderofficierenafd. Zut- phen en omstreken, is opgericht in 1899. Zij telt 7 bestuursleden en 121 leden, waarvan gemiddeld 50 aan de schietoefeningen hebben deelgenomen en zijn verdeeld als volgt: 18 scherpschutters, 16 klasse B, 16 klasse A. Van 1 April tot 1 October werden oefeningen gehouden aan het fort „de Poll." Winter- oefeningen met de buks en cilinder-geweer hadden plaats des Woensdags van 8 tot 10 uur, in de be nedenzaal van het Café „Groote." Andere oefeningen in den wapenhandel hadden niet plaats, terwijl de vorderingen zeer bevredigend waren. HOOFDSTUK VIII. Kerkelijke Zaken. Voor geen der 8 alhier gevestigde Kerkgenootschap pen werden van gemeentewege uitgaven ten behoeve van den openbaren eeredienst gedaan. De volgende staat geeft een overzicht omtrent die Kerkgenootschappen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1908 | | pagina 49