86 dam. De ambtsuittreding en ambtsaanvaarding van beide titularissen geschiedden op den lsten Aug. 1908. Op den 2den Augustus 1908 vierde de Heer A. J. M. LE NOBEL, Eerste Geneesheer van het gesticht „Het Groot Graffel," zijn 12$ jarig ambtsjubileum. Op den 31sten December 1908 bestond het ver plegend personeel in het Krankzinnigengesticht te Zutphen (mannenafdeeling) uit ééne hoofdverpleegster, één hoofdverpleger en 32 verplegers; in de vrouwen- afdeeling uit ééne hoofdverpleegster, twee eerste ver pleegsters en 36 verpleegsters. In het verdere in- en uitwonend personeel kwam, wat het aantal betreft, geene verandering. In het gesticht te Warnsveld bestond het verplegend personeel op 31 December 1908 uit 2 hoofdverpleeg sters, 2 eerste verpleegsters, 10 verplegers en 38 verpleegsters. Ook hier kwam, in het verdere personeel, wat het aantal betreft, geene verandering. In beide gestichten wordt geregeld door de Genees- heeren een cursus gegeven in de zieken- en in de krankzinnigenverpleging, waaraan al de nieuw aan komende verpleegsters en verplegers verplicht zijn, deel te nemen. Van het gesticht te Zutphen behaalden 6 verpleeg sters en 2 verplegers het eerste gedeelte van het diploma, twee verpleegsters het tweede gedeelte en 87 drie verpleegsters en één verpleger het derde gedeelte van het diploma. Van het gesticht te Warnsveld behaalden 4 ver pleegsters en 4 verplegers het eerste gedeelte, 3 ver pleegsters het 2de gedeelte en 3 verpleegsters het 3de gedeelte van het diploma. Badhuis. Gedurende 1908 werden 13729 baden genomen, 9284 door mannen en 4445 door vrouwen. Gebouwen. In het Gasthuis, het Ziekenhuis en op het Groot- Graffel werden de gebouwen goed onderhouden en de noodige herstellingen uitgevoerd. Boerenervenbosschen, landerijen en weilanden. De noodige herstellingen en verfwerken werden verricht. Het huis op het boerenerve „Jebbink" is op 22 Aug. 1908 afgebrand en in het najaar weder opgebouwd. De bosschen, landerijen en weilanden werden goed onderhouden en waar noodig verbeterd. e. Geneeskundige dienst bij armen, verpleegd in hunne woningen. In dezen dienst kwam geen verandering. Hij werd

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1908 | | pagina 45