80 Tweemaal werd het door de Gemeente beschikbaar gestelde rijtuig tot vervoer van aan besmettelijke ziekte lijdende personen gebruikt. De ontsmetting geschiedt met de meeste zorg door toepassing van formalinverdamping, of met creoline- oplossing. Van twee lijders aan Tuberculose werd het lijf- en bedgoed verbrand, terwijl in drie andere gevallen het lijf- en bedgoed in den ontsmettingsoven van het Ziekenhuis werd ontsmet. De kosten daarvan hebben bedragen 156,63. Verder verwijzen wij U naar de hierachter als bijlagen afgedrukte verslagen, ten opzichte der Volkshuisvesting, (Bijlage A), het verslag der Gezond heidscommissie (Bijlage B) en de verslagen der Com missie in zake de Waterleiding en de Gemeente- reiniging (Bijlagen L en M.) b. Heerschende ziekten. In 1008 kwamen voor 6 gevallen van Diphtheritis 6 gevallen van Roodvonk en 1 geval van Febris ty- phoïdea. In de buurten, bewoond door minder gegoeden, zijn ontsmettingsmiddelen toegepast. In ruime mate werd versch bedstroo verstrekt, en voorts gezorgd, dat riolen en uitmondingen van grachten geene scha delijke uitwasemingen konden verspreiden. c. Begraafplaatsen. In deze Gemeente bestaan drie begraafplaatsen, n.I. 81 eene Algemeene Begraafplaats aan den Warnsveld- schen weg, eene Bijzondere Begraafplaats voor Roomsch-Catho- lieken, aan den Warnsveldschen weg, en eene Bijzondere Begraafplaats voor Israëlieten, aan den Vierakkerweg. Het volgende aantal lijken werd in het afgeloopen jaar op de begraafplaatsen ter aarde besteld: Op de algemeene Begraafplaats 273 Begraafplaats voor Roomsch-Catholieken 66 Israëlieten 11 Totaal 350 De begraafplaatsen verkeeren in goeden staat en voldoen aan de behoeften. d. Gast- en Ziekenhuizen en Krankzinnigen gestichten. Aan het door Provisoren van het Oude- en Nieuwe Gasthuis ingediende verslag over 1908, ontleenen wij het volgende: Ziekenhuis. In het Ziekenhuis, inbegrepen het daarbij behoorer.- de Lazarethwerden gedurende 1908 verpleegd 195 mannen en 231 vrouwen, totaal 426 patiënten, met 15722 verpleegdagen. Van deze 426 patiënten werden ingevolge artikel 20 van het Reglement, 127 mannen en 146 vrouwen, te zamen 273 patiënten, met 11999 verpleegdagen, gratis verpleegd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1908 | | pagina 42