76 124 brandkranen op de waterleiding, nog buiten de bebouwde kom der Gemeente zeven diepe pijpwellen aanwezig, waarvan er zich zes in de Hoven en één aan de weg naar Laren bevinden. De pijpwel aan den Kanonsdijk werd geheel ver nieuwd. Bij den vasten aanjager aan den weg naar Laren bevindt zich eene bergplaats, voorzien van dezelfde gereedschappen als die, welke in de brandkraanwagens aanwezig zijn. De plaatsing der brandkranen is aangeduid door een merk in de naastbij zijnde straatlantaarns. In deze Gemeente zijn nog aanwezig: een wagen met brandladders, redmiddelen, reservegereedschappen, terwijl zich in verschillende Gemeentegebouwen Thcofakkels bevin den tot directe hulp bij het uitbreken van brand. In de brandkraanwagens der politie en in den reserve wagen bevinden zich de noodige middelen tot verlee ning van eerste hulp bij ongelukken. De woning van den Generalen Brandmeester, het politiebureau, de politieposten aan den Deventerweg en in de Hoven, de woning van den Administrateur en het pompstation der waterleiding, de stokerij der gas fabriek en de woning van den gasfitter zijn aan het telephoonnet aangesloten. Daarenboven bestaat eene afzonderlijke telephoonverbinding tusschen het politie bureau en de torenwacht. In den loop van het jaar werd op 16 diverse plaat sen een begin van brand door de politie beambten, 77 met de hun ten dienste staande bluschmiddelenge- bluscht, zoodat daarvoor de brandweer niet behoefde opgeroepen te worden. Op den 31 October had een vrij belangrijke uitslaande brand plaats in het perceel „Even Buiten" aan den Warnsveldschen weg, die echter binnen enkele uren door de brandweer, met de slangenwagens en de waterleiding, werd gebluscht. De kosten van het onderhoud van het materieel hebben bedragen400,67 die van de brandweer 604,7U. Werklieden-Reglement. De uitgaven aan verlovenziekengelden en terug gave van kosten van gereedschappen hebben bedra gen 1069,5 U. HOOFDSTUK V Ia. Medische Politie. a. Toestanden, welke invloed kunnen uitoefenen op de Volksgezondheid. Volgens den hierbij gevoegden staat zijn door den daarmede belasten beambte 17 maal ontsmettingen verricht in woningen of lokalen, waarin zulks door de geneesheeren werd noodig geacht.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1908 | | pagina 40