74 boschhet Engelsclie Kerkhof en de Berkelwandeling, werd opnieuw voor 4 jaar aanbesteed. Minste in schrijver was voor perceel 1 het Coenenspark J. H. Wigman J.Hzhet eerste jaar voor 948,— en de volgende drie jaren voor 903,en voor perceel II, het Slingerbosch, J. H. Bakker J.Hz., voor f 526,— per jaar. Het werk is aan beide laagste inschrijvers gegund. De afzettingen langs de grasperken en singels werden gedeeltelijk vernieuwd en opnieuw geverfd; evenzoo werd verbetering aangebracht aan de om rastering om de fontein op de Markt. Algemeene Begraafplaats. De Algemeene Begraafplaats verkeert in goeden toestand; het onderhoud der paden en graven ge schiedde naar behooren; de grachten werden voort durend schoongehouden en geregeld gespuid. Enkele zware boomen, welke deels hinderlijk voor de graven waren, deels andere boomen verdrukten, zijn publiek verkocht. Het weer in orde maken van de Begraafplaats na de rooiing der boomen, alsmede buitengewone hulp bij het schoonmaken der grachten, vorderde een buitengewone uitgaaf van 82,50. Aan de gereedschappen en voorwerpen, bij het maken der graven benoodigd, geschiedde het noodige onderhoud. De kosten voor het geheele onderhoud en het maken van de graven hebben bedragen 1066,56. 75 Brandbluschmiddelen. De beproeving en schouwing der brandblusch middelen geschiedde geregeld. De brandbluschmiddelen werden naar behooren on derhouden en verkeeren in goeden toestand. Het aantal de geplaatste brandkranen vermeerderde met 7 stuks en bedraagt thans 124. Het materieel bestaat uit: zeven brandspuiten, tevens losse aanjagers, welke als volgt geplaatst zijn: twee in de Hoven, twee op het Broederenkerkplein en drie op den Paardenwal, alsmede drie vaste aanjagers één in de Hoven, één aan den weg naar Laren en één op den Boompjeswal. De zes brandkraanwagens zijn geplaatst als volgt: No. 1 in de Raadhuissteeg, No. 2 aan den Oraaf Ottosingel, No. 3 op den Paardenwal, No. 4 op de Nieuwstad bij de Kazerne, No. 5 op het Broederenkerkplein, No. 6 aan de Havenstraat bij de Broodfabriek. Verder zijn geplaatst één brandkraanwagen op het Politiebureau en één aan den politiepost aan den Deven- (erweg, bestemd tot directe hulp bij begin van brand. In de Gemeente zijn, behalve de reeds genoemde

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1908 | | pagina 39