72 Het nieuw verplante plantsoen in de kweekerij hield zich zeer goed, evenals de jonge peppels. Het aantal broeiramen werd niet vermeerderd, de bestaande werden allen geverfd, alsook de broeibakken, waarbij enkele geheele vernieuwing ondergingen. In het afgeschoten gedeelte van de loods, gebruikt voor het bewaren van planten in den winter, werd een kachel geplaatst om de planten voor bevriezen te bewaren. Voor aanplaniing van peppels, langs slcoten en landwegen langs de Helbergsche en Polbeken werden 440 peppelenpooten aangekocht, welke geleverd werden door J. Makkink, W. Kaatman, H. Mulderije en H. W. Wiegman (respectievelijk wonende te Zutphen, Warnsveld en Brummen.) Door U werd besloten de iepen staande langs de Berkelkade, de Kastanjeboomen langs den weg naar Laren en de peppelenboomen langs de Kijfsdijken, alsmede eenige boomen in het Coenenspark, het Slingerbosch, de Berkelwandelweg, op de Algemeene Begraafplaats, langs den Warnsveldschen weg en het Omloopstraatje ie hakken. Op verzoek van de bewoners langs den weg naar Voorst werd eveneens besloten de iepenboomen, voor de huizen staande, te rooien, aangezien deze boomen gevaar opleverden, daar tijdens den storm op 1 Septem ber twee boomen op de huizen waren gevallen. Bij die zelfde gelegenheid waren enkele boomen in den tuin van de Buitensocieteit omgewaaid, waarvan er een een gedeelte van de kegelbaan en een andere een gedeelte van de muziektent beschadigde, terwijl een 73 iep langs den Coehoornsingel op het ijzeren hek viel; beide verkoopingen brachten de niet onbelangrijke som van 6475,30 op. De Berkelkade en de weg naar Laren werden opnieuw beplant en voor het eerst de weg over het Hoornwerk; de 75 stuks lindeboomen voor de "be planting der Berkelkade en van den weg over het Hoornwerk werden bij inschrijving geleverd door H. J. Westendorp, bloemist alhier, voor 41,25, de Amerikaansche eikenboomen voor de beplanting van den weg naar Laren werden verkregen uit de Gemeente lijke kweekerij; de uitgaven voor de drie genoemde beplantingen hebben bedragen 306,82è. De verschillende beplantingen hielden zich zeer goed. De boomen langs den weg over Helbergen, den Graaf Ottosingel, den Warnsveldschen weg, den Coe hoornsingel, den weg over de Leeuwerik alsmede dien op den Paardenwal, den Boompjeswal, den Martinet- singel en langs de Nieuwstad werden alle gesnoeid. Het afkomende hout werd met nog enkele boomen, rijswaardenhout en wilgenhaar publiek verkocht. De grasperken hadden dit jaar niet veel besproeiing noodig, alleen gedurende eenige dagen in September en October; de paden in het Coenenspark hadden van overstrooming niet te lijden; de extra onkosten voor het in orde maken van de plantsoenen tengevolge van den storm van 1 September, bedroegen 184, De vijvers in het Coenenspark waren gedurende de maanden September, October en November bijna geheel droog. Het onderhoud van het Coenenspark, het Slinger-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1908 | | pagina 38