70 De uitdieping werd opgedragen aan den minsten inschrijver, J. Prins van Wijngaarden, te Lutten a/d Dedemsvaart voor f 2974,volgens de onder No. 2 vermelde bepaling, met inbegrip der ophooging van de watervlakte in den ontworpen nieuwen weg ter grootte van 330 M2., zoodat de kostprijs kan worden verminderd met het door Ten Hoopen aan de Gemeente te betalen bedrag van 1600,—. Het werk werd uitgevoerd met een stoombagger- molen en zandzuiger. Van de gelegenheid, dat deze werktuigen hier aan wezig waren, werd gebruik gemaakt om ook de overige havens uit te baggeren, vooral omdat de uitkomende baggerspecie, anders moeilijk kwijt te raken, door middel van den zandzuiger met buisleiding op hoogst economische wijze kon worden vervoerd en verwerkt in de Lage Waarden tot aanvulling en ophooging van laagten en kuilen, waardoor op min kostbare wijze eene groote verbetering aldaar werd verkregen. Bij de aftapping der Buitengracht voor c!e te maken stuw werd aan de aangrenzende eigenaren ver gunning verleend den grachtbodem uit te diepen en den uitkomenden grond tot ophooging hunner bouw terreinen te gebruiken, waardoor eveneens zonder kosten voor de Gemeente de gracht verbeterd werd. Langs de IJsselkade werd een gedeelte der welbal- ken en liggers ter lengte van 52 ML vernieuwd en de afregeling onder de IJsselbrug verlengd. De bodem van de Binnengracht tusschen den Ber- kelsingel en de brug naar de Laarstraat werd uitgediept en schoongemaakt. 71 De afregeling langs de Berkelkade werd geheel ver nieuwd. De kostenaan een en ander besteedhebben be dragen f 1396,59. Plantsoenen en Wandelplaatsen. De plantsoenen en wandelplaatsen werden met zorg onderhouden, welk onderhoud hoofdzakelijk bestond in het geregeld afmaaien der grasperken, het knippen en afsteken der graskanten, het schoffelen en opharken der padenhet schoonhouden van de heesterperken met inbegrip van het inplanten van nieuwe heesters, conifeerenen vaste of overblijvende plantenhet steken, vervoeren en leggen van eenige honderden meters grasband langs de paden van het Coenenspark, den Boompjeswal, den Louisa-Singel, het Stationsplein en den Tadamasingel, alsmede het bemesten, sproeien en gieten der grasperken en het opnieuw bemesten, bezaaien of beplanten van de verschil lende bloemperken. De bloemen en planten, in de plantsoenen gebruikt, werden voor een gedeelte in de Gemeentelijke kweekerij gekweekt, en de overige bij inschrijving door de Zutphensche bloemisten ge leverd. Uit de Gemeentelijke kweekerij werden betrokken 50 peppelenheesters voor inplanten op verschillende plaatsen en ongeveer 400 boomen, sier- en dekheesters en conifeeren, ruim 10000 voorjaarsbloemen en onge veer 4000 zomerbloemen en vaste of overjarige planten.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1908 | | pagina 37