6S 13. cie brug over de Berkel in den Coehoornsingel 14. de brug of duiker in den Buitensingel, 15. de ijzeren draaibrug over de Noordenliaven 16. de brug of duiker over de beek in den weg naar Emmerik, 17. de groote brug over de beek bij de weide Hel bergen 18. de kleine brug aldaar, 19. de Oostveensche brug, 20. de brug in den weg naar Tonden, 21. de duiker in den weg naar Laren, 22. de duiker in den landweg langs het Gallilée, 23. drie duikers in den Vierakkerweg, 24. twee duikers in den afweg, losplaats op de Lage Waarden. Op de IJsselbrug werd van een vak ter lengte van 32 M'. het onderdek vernieuwd en het bovendek her steld met de goede, afkomende onderdeksplanken. Het voornemen bestond om op deze wijze door te werken, doch bij het vaststellen der Gemeentebe- grooting voor 1909 werd besloten, in dat jaar het nog te vervangen en te vernieuwen onder- en bovendek, in eens geheel af te werken. Aan de Zutphensche Telephoon Mü. werd vergunning verleend tot het aanbrengen van telephonische gelei dingen over de brug tot aansluiting van de Hoven. De brug over de Helbergsche beek werd vernieuwd, waartoe eenige nog voorhanden goede ijzeren liggers van de voormalige Wapserbrug werden gebruikt; het dek en de leuningen werden geheel vernieuwd. 69 De brug over de Noorderhaven, de Marschpoortbrug en de brug in den Coehoornsingel werden opnieuw geverfd. Op de brug, toegang gevende van den Boompjeswal naar de Polsbroek, werd de bedekking vernieuwd. Bij de brug over den Berkelmond aan de IJsselkade ontstonden verzakkingen achter den noordelijken kade muur, waarin door eene puinbestorting voor den voet van den muur en in den bodem der Berkel, naar wij vertrouwen, voldoende is voorzien. De onderhoudskosten hebben bedragen 2606,—. Havens en Grachten. Wegens lagen waterstand en zandaanvoer uit de Berkel werd de toestand van de Zuiderhaven en vooral van het Havenkanaal onhoudbaar voor de schipperij. Tot verbetering daarvan werd een crediet aange vraagd en werd aanbesteed het uitdiepen van eene geul met een bodembreedte van vijf meter, ter diepte van 3 M. beneden M.R. Bij de aanbesteding werd opgave gevraagd: 1°. voor de uitdieping met het lossen der specie (meest zand) langs de beek op het weiland Hel bergen 2°. met lossing en demping van een gedeelte der gracht bij het kabinetje. Met den eigenaar daarvan, Ten Hoopen, werd over eengekomen tegen betaling van 1600,het hem toebehoorende water, ter oppervlakte van 980 M2. aan te plempen en op te hoogen tot 7.50 M. -j- N.A.P.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1908 | | pagina 36