60 13. de wegen over het erve „den Brink," 14. de weg naar de Kijfsdijken, 15. de weg naar de oude mestplaats, 16. de weg langs de touwbaan in de Hoven, 17. de landweg langs den Vliegendijk. De Kastanjelaan (weg naar Laren) onderging eene groote verbetering. De aanwezige, onvoldoende verharding werd los gemaakt, de weg tot 8.30 M. A.P. opgehoogd, opnieuw verhard met bazaltslag en met een stoomwals gewalst. Langs de reeds bebouwde gedeelten en waar dat verder noodig werd geacht werden bestrate voetpaden gemaakt ter lengte van 840 ML, en tot geregelden waterafvoer werd eene reeds in de vorige rubriek vermelde rioleering met de noodige cementen straat- kolken gelegd. De verschillende materialen werden na gehouden inschrijving geleverd de cementen riolen 250 ML door de Kon. Rott. Cementsteenfabriek voorheen Van Waning Co., te Rotterdam ad ƒ1,70 per ML en 250 ML door de firma Wernink te Leiden ad 1,70 per ML de straatklinkers: 50000 stuks voor 12,65 en 5000 stuks voor 13,45 per mille door O. Terwind Co. te Arnhem; 50000 stuks voor 14,50 per mille doorTerwindt Arntz te Millingen. 61 de bazaltslag: 203 M3. voor 4,90 per ML door F. Engers te Amsterdam. Het ophoogen van den weg en het opbrengen der bazalt en het walsen met de stoomwals werd besteed aan Boesewinkel voor 1050,—. (De kosten van een en ander, verantwoord op den begrootingspost „Aanleg en verbetering van wegen," hebben bedragen 7799,67è.) Klachten over gebrekkigen toestand van sommige wegen worden veroorzaakt door het berijden met de gewone voertuigen na invallenden dooi of na hoogwater. Het onderhoud der wegen geschiedt naar behooren en zij verkeeren in voldoenden toestandwaartoe vooral de meerdere stoomwalsing bijdraagt. De onderhoudskosten hebben bedragen 2957,—. Waterleidingen, Beken, Sluizen en Stuwen. Deze zijn de navolgende: Waterleidingen en beken: de oude IJssel en de Voorstondensche beek, de Hoendernesterbeek, de Tichelbeek, de Polbeek, de Berkel en de Laken buiten de voormalige Laar- en Nieuwstadspoortenvoor zooverre deze niet langs particuliere eigendommen loopen, de Berkel of Molenbeek binnen de stad, de Beek door de Varkensweide, de Gracht langs den Coehoornsingel, verbinding tusschen de Berkel en de Ziekenhuisgracht.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1908 | | pagina 32