56 de rioleering van den Deventerweg, enz. (zie op pag. 57 van het vorig verslag) worden hierachter onder „water leidingen enz." vermeld. In verband met de spoedig te verrichten werkzaam heden voor de vanwege het Rijk uit te voeren ver nieuwing der brug over de Buitengracht werd het maken van den noodigen zinker uitgesteld, om dit werk tegelijkertijd uit te voeren met het rijkswerk en herhaalde aftapping dier gracht te voorkomen. De Kastanjelaan werd geheel gerioleerd en de af voer in verband gebracht met de bovengenoemde nieuwe riolen in den Deventerweg, waardoor voor dat deel der Gemeente, ook voor de toekomst, op voldoende wijze in den afvoer wordt voorzien. Bij de vaststelling der Gemeentebegrooting voor 1909 werd een post ingebracht tot verbetering van den onvoldoenden toestand van den waterafvoer in de Hoven. Bij het stellen van dit verslag was daarmee een begin gemaakt. Ter voorziening in den waterafvoer van de nieuwe wasch- en strijkinrichting op het Hoornwerk werd een nieuw riool gelegd ter lengte van 100 M'. De verschillende werken aan de rioleering en be stratingen werden in eigen beheer uitgevoerd. De benoodigde materialen werden na openbare inschrijving geleverd. De kosten van aanleg en verbetering van straten hebben bedragen f 400, De kosten van diverse straatwerken, rioolwerken enz. 57 uitgevoerd in verband met de exploitatie van bouwter reinen, hebben bedragen 2600, De overige onderhoudskosten hebben bedragen ƒ6750,-, daaronder is begrepen een bedrag van 1404,69 voor ten behoeve van derden uitgevoerde werken, welke als ontvangst bij den Gemeente-Ontvanger werden gestort. De kosten der rioleering van de Kastanjelaan en de bestrating zijn verantwoord op den post „aanleg en verbetering van wegert"; zij hebben bedragen 7799,67i. In 1908 werden behandeld 233 aanvragen of kennis gevingen van bouwen of veranderen van werken aan den openbaren weg. Daarvan betreffen 80 het geheel of gedeeltelijk af breken, verbouwen of vernieuwen van perceelen, terwijl 75 nieuwe gebouwen gesticht werden. Daartoe behooren, behalve het reeds genoemde „Stijgoord" de groote magazijnen van de firma Brink- mann en Niemeijer en de nieuwe Zutphensche Melk inrichting, beide op de terreinen der voormalige gas fabriek aan de IJsselkade en Kattenhavenstraat, een nieuwe vleeschwarenfabriek in de Waterstraat, eene nieuwe stijfselfabriek in het Hoornwerk en 10 nieuwe woningen in het Diaconiehofje. Het uitbreidingsplan onderging eenige wijziging; het werd opnieuw vastgesteld en door H.H. Gedepu teerde Staten van Gelderland goedgekeurd. Op advies der Gezondheidscommissie werden ver schillende onvoldoende woningtoestanden onderzocht en de eigenaren aangemaand daarin verbetering aan te brengen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1908 | | pagina 30