54 1 in de Bakkerstraat, 1 Kreynckstraat, 1 aan de Nieuwstad, (Mosmarkt) 1 in de Zevennotenboomstraat, 1 Tengnagelshoek, 1 aan het Oudewand, 1 in de Halvemaanstraat hoek Melatensteeg, 3 Laarstraat, 1 Donkeresteeg, 1 Hoven. (Te zamen 22 stuks.) Verder zijn er 5 standpijpen van de waterleiding, te weten: 1 in de Donkeresteeg, 1 Barlheze, 1 Laarstraat, 1 Polsbroek, 1 op het Vischpoortplein. Op voorstel der Gezondheids-Commissie werden de pompen in de Laarstraat, in de Raadhuissteeg en'in den Tengnagelshoek voorzien met opschriften „niet geschikt voor drinkwater".) Wegens groote verontreiniging werd de pomp op de Vaalt weggeruimd. Wegens den Iangdurigen lagen buiten waterstand en den daarmede in verband staanden lagen welwater stand moesten wegens watergebrek sommige pompen verscheidene dagen worden afgesloten. De onkosten hebben bedragen 241,24. Straten, pleinen en riolen. Met Ten Elze en Lebbink, eigenaren van het perceel 55 op den hoek van den Emmerikschen weg en de Wambuisstraat, werd eene ruiling van grond aange gaan en eene strook grond aangekocht tot verkrijging eener betere rooiing op voornoemden hoek; het riool werd verlengd en langs de nieuw gebouwde perceelen een verhoogd bestraat pad gelegd. Met den eigenaar van de perceelen aan het Groene- woud werd eene regeling getroffen, de nieuwe rooiing- lijn voor de bebouwing aldaar vastgesteld en aldaar een nieuw' riool en een bestraat voetpad gemaakt. Verder werd tot herstelling en op diverse plaatsen bestraat of herstraat eene oppervlakte van 7004 M?., waaronder is begrepen de herstrating gedeeltelijk met nieuwe keien van de Kuiperstraat en de bestrating met keien van de Parkstraat. In verband met den aanleg van rioleering in den Buitensingel door Boesewinkel en Koordeman werd het aanwezige riool in den Emmerikschen weg ver lengd tot in de beek bij den grooten duiker aldaar. Tot verkrijging van beteren waterafvoer in de Pols broek en de Lievenheersteeg, werd het daar aanwezige buisriool vervangen door een ruimer cementenriool en werden eenige meerdere straatkolken geplaatst. Daarbij werd tevens de afvoer van het riool in de Groensteeg verbeterd en eene betere spuiïng dier riolen verkregen. Voor rekening van particulieren werden 88 aan sluitingen op gemeenteriolen in Gemeentegrond ge maakt, waarvan 15 stuks voor overstorting van beer putten. De verschillende werken uitgevoerd in verband met

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1908 | | pagina 29