52 Gebouwen, bestemd voor openbaar onderwijs. Deze zijn de volgende: 1. de Bewaarschool op den Paardenwal. 2. de Bewaarschool in de Hoven, met woning voor de onderwijzeres. 3. School A aan het Oudewand. 4. B/C aan de Gasthuisstraat. 5. D aan den Tadamasingel. 6. E in de Polsbroek. 7. F in de Hoven. 8. G in de Waterstraat. 9. H aan den Louise-Singel. 10. I aan de David Evekinkstraat. 11. de Gymnastiekschool aan het Broederenkerkplein. 12. de lokalen voor de Rijksnormaallessen boven de school in de Waterstraat. 13. de Hoogere Burgerschool en de Burgeravond school met portierswoning in de Waterstraat. 14. het Gymnasium en de daarbij behoorende clavi gerswoning. De binnenplaats van school B/C werd opnieuw bestraat. In school E werd het zinken plat boven den gang vernieuwd. In school F werd een stel buitendeuren vernieuwd. De beschoeiing achter school I en de Bewaarschool werd vervangen door een gemetselden grondkeermuur. In de scholen B/C, D en H werden in zes klassen banken en eenige meubelen geverfd. In de Hoogere Burgerschool werd een nieuw tocht- 53 portaal aangebracht in het verlengde van den gang op de binnenplaats vóór lokaal 4e klasse en werden de hoofddeuren naar buiten draaiende gemaakt. In verschillende lokalen werd de waterleiding aan gebracht en de looden spoelbakken in de laboratoria werden vervangen door verglaasde Engelsche aarden bakken met stankvrijen afvoer. Op het Gymnasium werden goten en de houten vloeren in twee klasselokalen vernieuwd. Verder werden de verschillende gebouwen naar be- hooren onderhouden, zoodat deze in goeden toestand verkeeren. De onderhoudskosten hebben bedragen: Bewaarscholen889,04 Scholen L. O1395,92 H. B. School en B. A. School 1108,59 Gymnasium387,04 Gymnastiekschool 260,81 Pompen. Deze zijn de navolgende: 1 in de Waterstraat, 1 Kuiperstraat, 1 Raadhuissteeg, 1 aan de Zaadmarkt, 1 Houtmarkt, 2 Groenmarkt, 1 in de Vaaltstraat, 1 Broederenkerksteeg, 1 Heukerstraat,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1908 | | pagina 28