44 Tonden op den Smeerkamp, langs de Marschweide tusschen blok No. 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, langs den weg over Helbergen en het Wichmondsche Marsch- leger, werden doornenhagen uitgehakt en ingebonden, en de afkomende doorns publiek verkocht. De grenspalen langs de hooiweiden en de bouw landen werden nagezien, zoo noodig vernieuwd en in de goede richting gezet. De landwegen tusschen de bouwlanden en de uit wegen in de hooiweiden werden geregeld gelijk ge maakt en met steenpuin en koolasch of slakken ver hard; verder werd de uitweg van de Ossenwaarden langs het Erve den Brink geheel opgerond en verhard, zoodat die thans in een goeden staat verkeeren. Oroote verpachtingen van bouw- en weilanden had den dit jaar niet plaats, alleen de perceelen, die door opzegging of wanbetaling vrij kwamen, werden ver pacht; de opbrengst was ongeveer gelijk aan het be drag der vorige verpachting. De navolgende weiden werden dit jaar bemest met kunstmest: De Hooge Ossenwaard op den Overmarsch. De Lage Ossenwaard op den Overmarsch. (Ooste lijk deel). Een ged. 1ste kloot van de Kijfsdijken o/d Overmarsch. De 2de De 3de Een ged. 4de 45 Het slag voor 't Hekken gedeeltelijk. Een gedeelte 1ste kloot 2de slag van de Tigchel- kuilen. Met ier en koemest werden bemest de navolgende weiden: Het voormalige Zandgat op den Overmarsch. De groote Weezenrooi aan den Buitensingel. (Oos telijk deel.) De 1ste kloot van de Pagemate. De 2de (Oostelijk deel.) De uitkomsten van de bemesting met kunstmest waren goed, die met ier en koemest zeer goed. De onderstaande staat geeft een overzicht van de verdeeling en uitstrooiing over de verschillende be meste perceelen 5de 6de 99 99 99 9) 99

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1908 | | pagina 24