36 11. de badinrichting bovenstrooms (vroeger beneden strooms.) 12. de bad- en zweminrichting in de gracht langs den Graaf Otto Singel. De verschillende gebouwen en inrichtingen werden naar behooren onderhouden en verkeeren in goeden toestand. Het gebouw op het erve „den Brink" werd geverfd en de goten werden gedeeltelijk vernieuwd. Twee der benedenlokalen van de kazerne Latijnsche School werden opgeknapt, ingericht tot leeszalen en kosteloos ten gebruike afgestaan aan de vereeniging voor de openbare leeszaal. Het nieuwe gebouw voor Rijksbelastingkantoren op den hoek der Waterstraat en Kuiperstraat, aanbesteed d.d. 27 September 1907, aan B. G. Landeweert voor 26638,werd voor de 1ste maal voltooid opge leverd en op 1 October in gebruik genomen. Gedurende de uitvoering werd volgens den wenscli van den Minister van Financiën eene wijziging ge bracht in de verdeeling der bovenlokalen, zoodat aldaar werd verkregen een kamer voor den Raad van Beroep voor de vermogens- en bedrijfsbelasting en het gebouw thans bevat: benedeneene vestibule met ruimen gang, een kan toor voor den Ontvanger der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen met afdeeling voor het publiek, afzonderlijke kamer voor den Ontvanger met brandvrije kluis; een kantoorbestaande uit 2 kamers voor den 37 Ontvanger der Registratie en Domeinen met brand vrije kluis; een kantoor voor den Rijksbetaalmeester met brand vrije kluis; de noodige privaten, urinoir en bergplaatsen voor brandstoffen een trappenhuis. Boven: ruime gang, toegang gevende tot een kantoor bestaande uit drie lokalen voor de Inspectie der be lastingen, enz.; een kantoor, bestaande uit drie lokalen, voor de Inspectie der Registratie en een kantoor voor den Ontvanger der buitengemeenten, benevens eene ver gaderkamer voor den Raad van Beroep, bergplaats voor archieven op den zolder en eene afzonderlijke conciërgewoning. De onderhoudskosten der verschillende gebouwen hebben bedragen 2900,—, waaronder is begrepen een bedrag van 504,09 voor de inrichting der lees zalen in de kazerne „de Latijnsche School." Gemeentegronden en landerijen. Van de in vorige verslagen vermelde ongunstige beslis sing in zake de grensregeling en den eigendom van terreinen aan de IJsselkade, kwam de Gemeente in cas satie. (Bij het stellen van dit verslag werd de mede- deeling ontvangendat de beslissing van het Hof te Arnhem werd vernietigd en de zaak teruggewezen naar dat Hof). Behalve de in het vorig verslag vermelde gronden

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1908 | | pagina 20