28 een voorschot ad 35000,— te verstrek ken, onder voorwaarde, dat het Rijk een jaarlijksch subsidie verleent van ten minste Ó550,— en eene tegemoetkoming in de oprichtingskosten van ten minste ƒ2000, en de provincie een jaarlijksch subsidie van ten minste 1311, ló October. Besluit aan Burgemeester en Wethouders, boven het toegekende crediet van ƒ1000,— voor baggeren in het Zuiderhavenkanaal, alsnog een crediet te verleenen van 1974, en machtiging aan Burgemeester en Wet houders tot liet aangaan eener overeen komst met Ten Hoopen. 2 November. Benoeming van J. W. Kruisselbrink te Winterswijk, tot onderwijzer aan school F. Onderhandsche verhuring aan de f" J. H. Bakker en Co. van grond aan den Warns- veldschen weg. Eervol ontslag aan W. J. Schillemans, als lid der Commissie tot Wering van School verzuim. Eervol ontslag aan S. Elzinga, als onder wijzer aan school D. Besluit, op voorstel van den heer Lager- weij, tot het aanstellen van een opzichter voor landerijen en plantsoenen op eene jaarwedde van 800, Aanneming voorstel Engelen c.s., tot aan stelling Controleur voor de Gemeente belastingen, op proef voor den tijd van 20 2 jaren en dien ambtenaar een tractement toe te kennen van 1400, 2 November. Aanneming voorstel Bonté de IJsselbrug in eens, bij aanbesteding, te herstellen en volgn. 77 der begrooting 1909 te ver- lioogen met 10000,te vinden uit een geldleening, aflosbaar in 3 jaren. Aanneming voorstel Mulder, tot toeken ning eener subsidie ad 250,— aan de Zutphensche Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose. Toekenning subsidie ad 200,— aan het Zutphensch Comité voor Drankbestrijding. Besluit om over 1909, 44 opcenten te heffen op de hoofdsom der Personeele Belasting. Besluit den gasprijs over de gewone meters te bepalen op 6 cent en over de munt meters op 7 cent. Vaststelling der Gemeentebegrooting voor 1909, in ontvangst en uitgaaf op een be drag van 688710,07L 16 Afwijzend beschikt op het adres van de Tramweg Maatschappij „de Graafschap," in zake rentegarantie. Besluit tot het benoemen eener Commissie van 3 leden, tot onderzoek van het door den heer Bonté uitgesproken vermoeden, dat de Directeur der Gasfabriek en Water leiding zich zou hebben schuldig gemaakt aan meineed.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1908 | | pagina 16