Bijlage M. 4 Het inrichten van deze loods tot stalling vorderde een bedrag van 942,96. Een gedeelte van de groote, in 1907 overgebrachte, loods, werd in den loop van dit jaar voor goed in gebruik genomen voor het tonnenwasschen. De be staande stee.nen putten, die aan de binnenzijde van deze loods gelegen zijn, werden ondieper gemaakt en met de waterleiding aangesloten, zoodat zij nu uit stekend voor waschbakken dienst doen. De westelijke zijde van deze loods werd als noodhulp met asphaltpapier dicht gemaakt want het bleek al spoedig, dat de wind zoo geducht door deze ruimte speelde, dat de werklieden daar onmogelijk lang achter elkander konden werken. Een afdoende ver betering zal echter eerst verkregen kunnen worden, zoowel voor de werklieden als voor het materiaal dat daar geborgen wordt, wanneer de geheele loods op meer afdoende wijze wordt dicht gemaakt. Het aansluiten van de mestbergplaats met de telefoon is zoowel voor het plubliek als voor het regelen van den dienst zeer gemakkelijk; het is thans mogelijk op elk moment van den dag het materiaal, dat men op een of andere plaats in de stad noodig mocht hebben, binnen den kortst mogelijken tijd te kunnen ontbieden. Materiaal. Het materiaal is thans op slechts enkele voorwer pen na geheel vernieuwd en in vergelijking met het oude, van veel betere constructie en doelmatiger; het wordt voortdurend goed nagezien en geverfd. Aan "S"2 Bijlage M. 5 het eind van het jaar bestond het rollend materiaal uit: 4 vierwielige vuilniswagens, met zelfsluitende kleppen. 5 ijzeren faecaliën tonnenwagens. 1 veegmachine. 2 vierwielige modderwagens. 1 modderkar. (oud) 1 sproeiwagen, (inhoud 1500 Liter) 1 sproeiton. 1000 (oud) 1 stortkar. (oud) 1 tweewielige oud model tonnenwagen. (oud) 4 vierwielige beerketels voor den verkoop van beer. 1 pneumatische motor luchtpomp op vierwielige wagen gemonteerd. 2 pneumatische beerketels. 1 slangenwagen. 3 ijzeren handveegkarren, nieuw model. 1 houten handveegkar. (oud) 3 groote kruiwagens. 4 kleine. id. Verder is op de mestbergplaats aanwezig een inventarisboek waarin alle voorwerpen beschreven zijn. Ook is er een geregelde aanteekening van de ontvangen en aan de werklieden uitgegeven gereed schappen, zoodat het dagelijksch gebruik voortdurend gecontroleerd kan worden. Besjjanningen. Toen in November 1907 het voorstel van de Com missie om de bespanningen in eigen beheer te nemen, door den Raad verworpen werd, werden in Decern-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1908 | | pagina 165