32. y Bijlage M. 2 Het aantal arbeiders, dat werkzaam was in de tonnenwaschioods bestond tot October uit 4 man waarvan er twee oud en ongeschikt waren, zoodat zij daar niets anders deden dan het wasschen van tonnendeksels en meer zulke lichte werkzaamheden. Toen deze beide mannen met 1 October den dienst verlieten, werd de proef genomen dit werk te doen verrichten door flinke jongens en met goed succes, zoodat deze toestand bestendigd is. Finantieel is dit tevens een bezuiniging aangezien deze beide jongens voorloopig een loon ontvangen van 2,50 per week, wat met hun ouderdom goed overeenkomt, De beide bovenbedoelde arbeiders zijn B. ENSINO en O. ROUWENHORST. Zij werden eervol ontslagen en gepensioneerd. Slechts 4 arbeiders moesten een enkele maal gestraft wordende geest en werkwilligheid onder het perso neel zijn vrij goed te noemen. De uitkeeringen volgens het Werklieden Reglement bedroegen dit jaar: Voor verlofdagen147,27 vrijaf (familie omstandigheden) 10,72 ziekten en ongevallen 315,76 Totaal 473,75 De kleeding wordt voortdurend met zorg gebruikt en onderhouden; de jekker deed dezen winter uit stekend dienst. Men kan meer zorg en spoed bij het verrichten der werkzaamheden eischen, indien de werk man behoorlijk tegen het ruwe winterweer beschut is. Bijlage M. 3 Inrichtingen, De gewone reparatiën hadden aan de gebouwen plaats. Een zeer groote verbetering kan het aanbrengen va:i gasverlichting op de mestbergplaats genoemd worden. De uitgaven daarvoor bedroegen 937,03. Ook liet verbeteren der bestrating aldaar was geen overdaad; liet rollend materiaal had zeer veel te lijden door de putten en gaten, terwijl gedurende den meesten tijd, groote gedeelten onbegaanbaar waren, doordat op veel plaatsen het water bleef staan. Thans is de toestand vrij goed te noemende kosten beliepen f 1597,92. Een der loodsen aan de westzijde, waarin zich het schaftlokaal, een bergplaats van rommel en een hulp stal voor de huurpaarden bevonden, werd ingericht tot paardenstal voor S paarden. De westelijke en zuidelijke wand werd daartoe in steen opgetrokken, de dakpannen aangestreken en de grond bevloerd met beton; dit laatste is vooral geschied met het oog op het ingraven van de ratten. Weliswaar was door enkele deskundigen in twijfel getrokken of zulk een bevloering geen aanleiding zou geven tot het uitglijden van de paarden, doch de firma VAN WANING Co. verzekerde dat in de enkele paardenstallen waar zij betonvloeren gelegd had, deze uitstekend voldoen en geen gevaar opleveren. Gedurende de zeven maanden, dat de stal nu in gebruik is, blijkt het beton dan ook uitstekend te voldoen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1908 | | pagina 164