Bijlage L. 38 Waar dit jaar één centrifugaalpomp de hevel of verzamelput leeg kon houdenwerd niet overgegaan tot het aanbrengen van de in beide vorige verslagen genoemde transmissie. In 1909 moeten de ketels ontmanteld en door het stoomwezen onderzocht en geperst worden. Hiervoor is een post op de begrooting gebracht. Deze gele genheid zal tevens aangegrepen worden om tusschen de bemetseling van beide ketels eenige ruimte te brengen, teneinde de klachten, over warmte in den buiten gebruik zijnden ketel, te doen verminderen. De proeven met Cendre Lessive werden gestaakt, het baatte weinig of niets en bleef het schoonmaken van de ketels zeer veel tijd vorderen. De kolen werden betrokken van de Steenkolen- Handelsvereeniging te Utrecht, terwijl nog 25019 K<\ geleverd werden door de Gasfabriek. De kwaliteit van de eerstgenoemde liet zeer veel te wenschen over, voornamelijk door het groote gehalte aan slakken. Filters en bronnen. De filters werden goed in orde gehouden, de filter- lagen voldoende van nieuw materiaal voorzien. Extra filterpompen bleef nog noodig. De Worthingtonpomp, die niet op volle kracht kon werken, omdat de put dan te ver werd afgezogen, liep gedurende 2375' uur of gemiddeld per dag 63/., uur. De centrifugaalpomp, die, zooals boven gezegd, de hevelput voldoende leeg kan houden, Bijlage L. 39 bracht, behalve den tijd dat er water naar de stad werd gepompt, gedurende 678 uren water op de filters. Hiervan vielen 455 uren alleen in de maanden November en December, wel een bewijs dat de water- aanvoer minder wordt. Uit een ingesteld onderzoek is gebleken, dat er in de draineerleiding veel zand zit, waardoor het vermoeden gewettigd wordt dat de laag schelpen om die leiding, zoodanig met zand is vermengd, of, beter gezegd, dat het zand zoodanig in de schelpenlaag is gedrongen, dat het doorstroomen van het water zeer wordt bemoeilijkt. Dit vermoeden wordt eenigszins bevestigd door het feit, dat het water in een bij de draineerleiding geslagen put, 0.50 1 M. zakt, terwijl de verzamelput 2 a 3 M. wordt afgepompt. Middelen tot verbetering van den toestand worden overwogen. Terrein. Het terrein werd in goeden staat gehouden. Drogenapstoren, Reservoir. Het reservoir met toebehooren verkeerde in goeden staaten werd dit tijdens het herstellen van een lek kage aan de hoofdaanvoerbuis in dit jaar, schoon gemaakt. De waterstandsaanwijzer werkte vrij geregelddoch nauwlettend toezicht blijft noodig. Buizennet, brandkranen en afsluiters. Het buizennet verkeerde in goeden staat, lekkages

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1908 | | pagina 158